A centenáriumi év fővédnöke Mádl Ferenc köztársasági elnök, a kongresszus szakmai védnöke Kovács Kálmán informatikai és hírközlési miniszter. A kongresszus főtámogatója az Informatikai és Hírközlési Minisztérium; a centenáriumi év főtámogatója az KFKI Csoport. A kongresszuson részt vesz díszvendégként Neumann János lánya, dr. Marina von Neumann Whitman is, aki az NJSZT meghívásának tesz eleget. Előadást tart a tanácskozáson Benoit Mandelbrot, Neumann János tanítványa is. Lesznek ugyanakkor más kiemelkedő előadók is, köztük olyanok, akik hazánk fiai, de nemzetközi hírnevet is szereztek maguknak. Így például Bélády László, Lovász László és ifjabb Simonyi Károly - valamennyien jól ismertek a hazai közvélemény számára -, és plenáris előadást tart Szász Domokos akadémikus is.
A Neumann-kongresszus nemcsak az informatika terén elért eredményeket összegzi, hanem vázolja a küszöbön álló feladatokat. Ilyen jellegű összegző, illetve feladatkijelölő kongresszust minden harmadik évben rendez a társaság, a mostani tanácskozás jelentőségét azonban aláhúzza, hogy arra a Neumann-centenárium keretében kerül sor.
A kongresszus programjában is eltér a szokásostól, mégpedig annyiban, hogy a szakmai problémák, illetve a szakmai kérdések áttekintésére a második, illetve a harmadik napon kerül sor, míg az első nap gyakorlatilag teljes mértékben a programelvű számítógép feltalálójáról, az információs társadalom szülőatyjáról, Neumann Jánosról szól. Míg az első napon több külföldi előadó lesz, a második és a harmadik nap kizárólag a hazai szakma képviselőié, akik 10 szekcióban tartanak előadást.
További információ a
www.neumann-centenarium.hu című honlapon.
forrás: OTS-Cégvonal