A tehetséggondozást az oktatási tárca kiemelt célkitűzésként
definiálta, ehhez kötődően a szakkollégiumi mozgalom támogatása iránt
is elkötelezettek vagyunk.- üzente Magyar Bálint üdvözlő levelében, a
BME Simonyi Károly Szakkollégiumának névfelvételi konferenciáján.
Bakonyi Péter, az IHM helyettes államtitkára Simonyi Károly
munkásságát, emberi tartását méltatta beszédében.
A névfelvétel után tudományos konferencia következett, melyen az informatika és villamosmérnöki tudományok legújabb eredményeiből tartottak előadást meghívott előadók és a szakkollégium tagjai. Az estébe nyúló programon előadásokat hallhatott a közönség, pl. kvantum-informatika, neurális hálózatok, nagyvállalati szoftverrendszerek, és digitális stúdiótechnika témaköreiben.
Vinkovits László, a T-Systems RIC vezetője a konferencián jelentette be az Innovációs Központ együttműködési ajánlatát kutatás-fejlesztésre a Simonyi Szakkollégiummal.
Az előadások videó-anyaga hamarosan megtalálható a
Simonyi Szakkollégium honlapján.
A Simonyi SzakkollégiumrólA Szakkollégium célja, hogy összegyűjtse a BME Villamosmérnöki és Informatikai Karának szakmájuk iránt kiemelten érdeklődő hallgatóit, és lehetőséget nyújtson mind számukra, mind mások számára az egyetemi képzést kiegészítő, magasabb szintű ismeretek megszerzésére. Fontosnak tartják a szakmai fejlődésen kívül minden olyan képesség megszerzését is, amely mind a karrierben, mind a civil életben való helytállást biztosíthatja: szándékuk szakmai elitet nevelni. A Szakkollégiumot alapító szakmai öntevékeny körök 30-40 éves tradíciókkal rendelkeznek (pl. Budavári Schönherz Stúdió: 1962, Kollégiumi Számítástechnikai Kör: 1976). Az alapító öntevékeny műhelyek magasan képzett mérnököket, kiváló kutatókat és cégvezetőket adtak a magyar és a nemzetközi informatikának és villamosmérnök-tudománynak. http://simonyi.sch.bme.hu