A mobilhálózati böngészés, különösen a World Wide Web és az arra épülő, ma még jórészt vezetékes telefonhoz kötött szolgáltatások használatáig még több akadályt is vennie kell az iparágnak. Kevesebb gondot okoz a fejlesztőknek a billentyűzet vagy a kisméretű képernyő beépítése - erre már ma több példát látunk -, az élvezhető minőséget biztosító adatátviteli sebesség elérése viszont már nehezebb feladat.
Különböző technológiai megoldásokkal a GSM 900-as és DCS 1800-as hálózatokat is a jelenlegi, másodpercenként 9,6 kilobites adatátvitelnél nagyobbra készülnek feltornázni. Áttörést azonban a 2002-2003 körül induló - GSM-szabványt váltó - harmadik generációs rendszerek hozhatnak. Ezek adatátviteli sebessége már elérheti a másodpercenkénti 2 megabitet, ami a mai telefonvonalak nyújtotta szolgáltatásnál is sokkal gyorsabb.
A rohamos fejlődés első jeleként az internethez már kapcsolódó, úgynevezett WAP technológiát alkalmazó médiatelefonok megjelenésére számíthatunk. A piacvezető telefongyártók Nyugat-Európában már az ősszel, illetve a jövő év elején piacra dobják első ilyen készülékeiket, és a mobiltelefoncégek előrejelzései alapján várhatóan Magyarország sem késik néhány hónapnál többet. Ezektől a telefonoktól egyelőre nem várható, hogy a számítógépeket felváltsák, megnagyobbított kijelzőikön keresztül azonban már online kapcsolat alakítható ki különböző internetes adatbázisok és ahhoz kapcsolt szolgáltatások között.