Szeretnék elérni - mondta -, hogy a felsőoktatási intézményekben olyan rutinszerű gazdálkodás folyjon, amelynek minden tétele nyilvános és áttekinthető a politikusok, az egyetemi vezetők és az egyetemi polgárok számára egyaránt. A most induló tanévet különösnek nevezte, de lehet, hogy később a történelmi jelző sem lesz túlzó, hiszen a magyar felsőoktatás intézményei mostantól új struktúrában folytatják a munkát. Sokkal egységesebb, összefogottabb, piacképesebb felsőoktatási rendszer jöhet létre az egyetemi integráció megvalósulásával - hangsúlyozta.
Az új szervezeteknek nagyobb lesz a felelősségük is abban, hogyan használják fel a számukra biztosított erőforrásokat, és hogyan alakítják át képzési rendszerüket. Van ugyanis átalakítani való a magyar felsőoktatásban, ahol jelenleg egyszerre van jelen a pazarló túlképzés és a jelentősebb hallgatói létszám igénye - közölte, hozzáfűzve: a január 1-jétől létrejövő nagy egyetemek e problémákat könnyebben meg tudják oldani, mint a kis, részekre tagolt intézmények.
Az Informatika a felsőoktatásban konferenciát háromévenként rendezik meg. Az idei, harmadik találkozón több mint háromszázhetven a felsőoktatásban dolgozó, illetve hallgató informatikus volt jelen. A háromnapos találkozón öt szekcióban százhatvan előadás hangzott el.
A tanácskozáshoz kapcsolódva adták át a pénteki nyitónapon a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság idei Neumann Emlékérmét Gyires Béla állami díjas akadémikusnak, Juhász István egyetemi adjunktusnak és Raffai Mária főiskolai docensnek.