Attól függően, hogy a képeket milyen felhasználásra szánjuk, öt különböző képfelbontással tárolhatjuk a felvételeket. A legjobb képminőség eléréséhez (például újságok címlapfotói, poszterek) a tömörítés nélküli, ezért kiváló minőséget biztosító SHQ (Super High Quality) mód ajánlott, a kevésbé igényes alkalmazásokhoz a HQ és a két SQ mód (SXGA vagy VGA) választható. A tömörítés nélküli SHQ minőségű képeket TIFF formátumban, míg a további képeket JPEG formátumban 1/2, 1/3, illetve 1/8 arányban "zsúfolva" rögzíti a gép.
A képek átvitelére több megoldást is felkínál a készülék, az alapgép különleges tulajdonsága, hogy két kártyanyílást is felajánl (a SmartMedia kártya mellett a CompactFlash kártya fogadására is alkalmas), de a Camedia C-2500L-t közvetlen videokimenettel is ellátták, amelynek eredményeként a tévékészüléken akár azonnal is visszanézhetők a felvételek.
Az Olympus újdonsága támogatja az új DPOF (Digital Print Order Format) digitális nyomtatási formátumot is, a SmartMedia kártyán tárolt képfájlokat közvetlenül leolvastathatjuk az erre alkalmas nyomtatókkal és másológépekkel. E lehetőséggel még egyszerűbben végeztethetünk profi szintű kidolgozást és nagyítást a fotólaboratóriumokkal. Ilyen eszközök az Olympus termékcsaládjában is megtalálhatók, a P-330E termoszublimációs fotónyomtatóba például egyszerűen be kell helyezni a SmartMedia memóriakártyát, meg kell adni a megfelelő utasításokat a nyomtatónak, és rövid időn belül kézbe vehetjük az "előhívott" fotót.
A 2,5 millió pixeles digitális fényképezőgép gyártója egyébként a Camedia család 1996-os megjelenése óta (akkor 800 ezer pixeles készülékei jelentették a szenzációt) folyamatosan piacvezető. A szakértők idén 3,5 millió digitális fényképezőgép eladására számítanak világszerte, amelyek többsége minden bizonnyal az Olympus márkajelzést viseli: az Egyesült Államok és Japán után Európa csak a harmadik lehet - földrészünkön ugyanis 30 százalékos piaci részesedést ért el az Olympus.