Négy magyar nyertes az IBM egyetemi támogatási pályázatán
Kovács Attila, 2004. március 17. 19:47
Dietrich Rössner, az IBM Magyarország ügyvezető igazgatója ünnepélyes
keretek között március 17-én adta át az IBM Faculty Award programja
hazai nyerteseinek a pénzjutalmat.
Tavaly hét magyar pályázatot küldtek a hazai elbírálók az IBM központjába, ahol egy nemzetközi zsűri értékelte azokat. A kelet-európai és észak-afrikai térségből (EMEA) a magyar egyetemek nyertek legnagyobb számban támogatást. Négy pályázó kapta meg a kért összeget, amelyeknek nagyságrendje 4-10 ezer dollár.
Az IBM Faculty Award programjának egyik nyertese a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszékének úgynevezett elosztott rendszerek projektje lett, melynek vezetője Juhász Sándor. Az IBM Faculty Award másik győztese ugyanezen a tanszéken az alkalmazotti informatika munkacsoport, amely Charaf Hassan egyetemi docens vezetésével fejleszt adatbányászati algoritmusokat, illetve a már meglévő algoritmusokat igyekszik kiterjeszteni elosztott környezetre, vagyis több számítógépre. A Faculty Award harmadik pályázati díját az ugyancsak a Műegyetem Méréstechnika és Információs Rendszerek tanszékén működő Hibatűrő Rendszerek Kutatócsoport kapta, amelynek vezetője Pataricza András. Az ő kutatásaik a modellbázisú megközelítésen alapulnak, amelyet a szabvány UML modellező nyelv támogat.
A negyedik pályázati díjat a pályázati programon belül a Veszprémi Egyetem Információs Rendszerek Tanszéke nyert. Az egyetemen mindössze 2003. szeptember óta működik a Műszaki Informatikai Kar. A tanszéken Tarnay Katalin egyetemi tanár vezeti az úgynevezett távközlési rendszerek professzori labort, amely a Faculty Awardra pályázott. A tanszék előrehaladottabb e-business megoldások oktatását is végzi, és terveik között szerepel, hogy ezeket a jövőben e-learning módszerrel is oktassák.