Még az idén tőzsdére megy a Freesoft
MTI Sajtóadatbank, 2004. május 27. 09:01
Még az idén megjelenik részvényeivel a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) a
Freesoft Szoftverfejlesztő Rt. - hangzott el a cég szerdai budapesti
sajtótájékoztatóján.
Móricz Gábor, a cég pénzügyi tanácsadója közölte: napokon belül beadják a felügyelethez engedélyeztetésre a kibocsátási tájékoztatót, valamint a BÉT-re a bevezetési kérelmet. A cég névértéken minimum 50 millió forintos alaptőke-emeléssel új részvényeket bocsát ki, várhatóan júliusi jegyzéssel. Az ezer forint névértékű részvények kibocsátási ára 1.800 forint lesz.
Móricz Gábor elmondta, hogy az árazás előzetes felmérés alapján történt. Hozzátette: nincs kétsége afelől, hogy a minimális 50 millió forintot lejegyzik a befektetők. Közölte azt is, hogy a jegyzés összértékére nincs felső korlát. Az egyetlen megkötés, hogy egy jegyző legfeljebb 250 millió forint névértékben vásárolhat a papírokból. Ezzel szeretnék elkerülni, hogy egy új tulajdonos átvegye a cég irányítását. A Freesoft Rt. alaptőkéje jelenleg 1 milliárd 50 millió forint, amelynek 90 százaléka a menedzsment tulajdonában van, akik nem kívánnak megválni részesedésüktől. A részvények 10 százalékával egy pénzügyi befektető rendelkezik.
Vaspál Vilmos, a Freesoft Rt. igazgatótanácsának elnöke elmondta: a társaság 2003. évi árbevétele 634 millió forint, nyeresége 15 millió forint volt. A kamatfizetés, adózás és értékcsökkenési leírás előtti nyeresége (EBITDA) 42 millió forintot tett ki. Az idei tervben 820 millió forint árbevétel és 120 millió forintos EBITDA elérése szerepel.
Az egyedi szoftverfejlesztéssel foglalkozó Freesoft Rt. stratégiája szerint erőteljes expanzióra törekszik belföldön és külföldön egyaránt. Bizonyos piaci szegmensekben, például az irodaautomatizálás területén meghatározó piaci szerep elérését tűzte ki célul. A termékpaletta bővítését részben fúziókkal, akvizíciókkal kívánja biztosítani a társaság.
A Freesoft Rt. a megvalósított szoftver rendszereivel belföldön jelentős referenciákkal rendelkezik a kormányzati szektorban. Külföldön tavaly leányvállalatot alapított Németországban. Az idén az Amerikai Egyesült Államokban tervezi leányvállalat létrehozását, távolabbi terveiben pedig a kínai és a brazíliai piaci megjelenést célozza meg.