Indul a Freesoft részvények jegyzése

MTI Sajtóadatbank, 2004. július 22. 09:54
Szerdán indult és július 27-ig tart a FreeSoft Szoftverfejlesztő és Számítástechnikai Szolgáltató Rt. nyilvános részvénykibocsátása.
A társaság a tőzsdei megjelenés érdekében bocsát ki alaptőke-emeléssel minimum 50 ezer darab részvényt a névérték 180 százalékán, azaz részvényenként 1.800 forintos árfolyamon. A kibocsátó túljegyzést korlátlanul elfogad, egy igénylő azonban maximum 250.000 darab részvényt jegyezhet. Túljegyzés esetén a jegyzéseket időrendi sorrendben fogadják el. A jegyzések sorrendje azonos értéknap esetén a jegyzési ívek aláírási sorrendje. Részvényeket jegyezni a vezető forgalmazó Equilor Befektetési Rt. és a forgalmazó a Concorde Értékpapír Rt. irodáiban lehet.

A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének határozata szerint az értékpapír kibocsátása a befektetők szempontjából a szokásostól eltérő kockázatú. Ezt a felügyelet azzal indokolja, hogy a kibocsátó jelen cégformában tavaly jött létre, továbbá a tájékoztatóban feltárta kockázatvállalási hajlandóságát a befektetések területén, illetve hogy a számítástechnikai ágazat nemzetközi viszonylatban is az átlagosnál kockázatosabbnak minősül.

Az egyedi szoftverfejlesztéssel foglalkozó Freesoft Rt. alaptőkéje május végén 1 milliárd 50 millió forint volt, amelynek 90 százaléka a menedzsment tulajdonában van, akik nem kívánnak megválni részesedésüktől. A részvények 10 százalékával egy pénzügyi befektető rendelkezik.

A társaság 2003. évi árbevétele 634 millió forint, nyeresége 15 millió forint volt. A kamatfizetés, adózás és értékcsökkenési leírás előtti nyeresége (EBITDA) 42 millió forintot tett ki.

A kibocsátási tájékoztató szerint a Freesoft az idén 959 millió forint nettó árbevétellel és 249 millió forint EBITDA-val számol. Jövőre 1,3 milliárd forint, azt követően, 2006-ban pedig 1,68 milliárd forint nettó árbevételt tervez. Jövőre a tervezett EBITDA 324 millió, 2006-ban pedig 421 millió forint. A társaság stratégiája szerint erőteljes expanzióra törekszik belföldön és külföldön. Bizonyos piaci szegmensekben, például az irodaautomatizálás területén meghatározó piaci szerep elérését tűzte ki célul. A termékpaletta bővítését részben fúziókkal, akvizíciókkal kívánja biztosítani a társaság.

A Freesoft tavaly leányvállalatot alapított Németországban. Az idén az Amerikai Egyesült Államokban tervezi leányvállalat létrehozását, távolabbi terveiben pedig a kínai és a brazíliai piaci megjelenést célozza meg.