A világ vezető szolgáltatói a Notes-platformot alkalmazzák, ennek köszönhető, hogy a Lotus ma 55 millió felhasználót számlálhat. A regionális igazgató kiemelte, hogy az üzletemberek ma már nem technológiát vásárolnak, hanem olyan komplett alkalmazásokat, amelyeknél különlegesen fontos az alkalmazott programok egymással való kompatibilitása, s a Notes egyik kiemelkedő előnye éppen az, hogy minden tekintetben együttműködik a piacon lévő többi alkalmazással.
A jövőben bővíteni kívánják az e-suite-hoz kapcsolódó alkalmazások fejlesztését, és ha az új alkalmazások száma elegendően nagy lesz, akkor az eddiginél is erősebben tudnak majd ringbe szállni a konkurens termékekkel szemben. Az úgynevezett "tudásmegosztással" egy olyan új platformot kínáltak fel, amelyet ma már sokan utánoznak, sőt egyes szoftverházak úgy tüntetik fel ezt a megközelítést, mintha saját műhelyeikben fejlesztették volna ki. Nem véletlen, hogy Bill Gates az Office 2000 legnagyobb versenytársaként említette a Notest, és ma már a Microsoft is azt állítja, hogy a tudásbázis megosztható.
Bruno Segers érdekes válasszal szolgált arra a kérdésre, hogy marketingszempontból nem okoz-e gondot, hogy a Lotust "egytermékes" cégként tartja nyilván a világ. A Lotus inkább pozitívumnak tartja ezt a jellemzést, hiszen azt igazolja, hogy az irodai alkalmazásoktól kezdve az elektronikus kereskedelemig terjedő szoftvercsalád minden tagját egy átgondolt logika részeként értékelik a felhasználók. A Notes-platform egységes egészként költözött be alkalmazóinak fogalomtárába, így joggal keresnek minden célfeladat megoldásához Lotus-terméket, a Lotus filozófiája tehát mára ugyanolyan fontosságot kapott, mint a Microsofté vagy az Oracle-é.
Bruno Segers egyetértett azzal a megállapítással, hogy a kelet-európai régióban különösen fontos szerepet játszik a szoftverek elterjedésében a lokalizáció. A helyi nyelvek alkalmazása ma már nem jelenthet korlátot, hiszen a felhasználók a térség legtöbb országában anyanyelvükön használhatják a cég meghatározó szoftvereit. Az igazgató egyúttal megerősítette, hogy a Notes októberben megjelenő 5.0-s verziója tartalmazza a magyar nyelvű fordítást is, és a termékhez novembertől lehet hozzájutni Magyarországon.