Közben a Számalk Rt. a pénzpiac gyengélkedése miatt ingatlanvásárlásra adta a fejét. Ennek kapcsán úgy döntött, hogy az új épülettel az amúgy is szűk teremkapacitásokkal küszködő oktatási ágazatot, konkrétabban az OKK-t segíti. Az épületválasztásban már az OKK vezénylete is részt vett. Ők választották ki a volt angyalföldi munkásszálló épületét, amiről úgy gondolták, hogy az új funkcióhoz viszonylag könynyű lesz átalakítani. A szervezők biztos tudnának rémtörténeteket mesélni, de tény, hogy augusztus végén az OKK költözése Kelenföldről Angyalföldre "menetrendszerűen" elindulhatott. (A többi oktatási részleg Kelenföldön maradt, és ezzel kényelmesebb körülmények közé került.)
Az eredmény: tágas termek mind a tantermekben és laboratóriumokban, mind a munkatársak szobáiban.
Szeptember 13-án tehát a Frangepán utcában is becsengettek. A lemorzsolódás nem jelentős, az első évfolyamok mérete is a szokásos. Mehet minden tovább, csak jóval korszerűbb környezetben. Ezután a fejlesztés intenzív szakasza következik a Számalknál, a tananyagok folyamatos korszerűsítése a kor követelményei szerint. Amire szükség is lesz.
Amerikában úgy két éve mutatott rá a PC Week folyóirat, hogy a Szilícium-völgy az előző évben relatív recessziót (termelésfékezést) élt meg amiatt, hogy az oktatás nem bírja irammal a műszaki fejlődést. A piacon nincs meg a fogadókészség, hiszen még a legfrissebben végzett szakemberek sem értenek a legújabb technológiákhoz. Az intézményes alapozó képzéstől persze soha nem várhatjuk el az utolsó műszaki állapothoz közeli tudás megadását, de a közelítés mindenképpen fontos, hogy a kikerülő kezdő szakembernek ne kelljen még több időt töltenie a továbbképzéssel, mint amit az alapképzésre fordított (igaz, legjobb, ha arra készül, hogy ezután egész életében tanulnia kell!).
A Frangepán utcai épületbe egy bérlő is költözött, a Duna Elektronika, amely PC-összeszerelő műhelyeket fog létesíteni az épület alagsorában. A nyitó ünnepségen elhangzott további információ, hogy a Gábor Dénes Főiskola hallgatói is tanulnak majd a Frangepán utcában.
Számalk-Frangepán adattár
Avatás: Az iskola működési engedélyét Tóth József XIII. kerületi polgármester adta át a megnyitón, majd átvágta az előtérben kifeszített szalagot. Az ünnepségre meghívták a Számalk-oktatást megalapozó régi vezetőket, de a hallgatókat is képviselték csoportonként hárman-hárman. A díszelőadók közül Sum István államtitkáré mellett kiemelhető Fodor Istvánnak, az Ericson Magyarország Rt. vezérigazgatójának ünnepi előadása és dr. Zárda Sarolta oktatási üzletági igazgató történeti áttekintője a Számalk számítástechnikai oktatásának három évtizedéről.
Építmény: A korábbi tulajdonos az Eravis Rt. volt. A beruházó Számalk Rt. a Lavina Rt.-t bízta meg az épület átalakításával, ami emeletráépítést is igényelt. A Lavina Rt. mindössze fél év alatt kivitelezte kiváló minőségben az új infrastruktúrát. Januárban indultak, júliusban pedig már a belső építészek dolgozhattak az oktatási eszközök, a strukturált ISDN-hálózat és a szociális létesítmények berendezésén.
Terület: bruttó 7577 m2, amiből 4837 m2 hasznosítható. Az iskola 3476 m2-t, az üzemeltetés 680 m2-t, a Duna Elektronika 681 m2-t használhat. Iskolai helyiségstruktúra: 25 tanterem, 2 nagyelőadó a tetőtérben (a 292 főt befogadó Gábor Dénes és a 166 főt befogadó Kozma László terem), 10 oktatói szoba, 15 iroda, konyha, büfé.
Telephely: Budapest, XIII. Frangepán utca 56. (Frangepán utca - Béke út sarok). Telefon: 237-7200.
Közlekedés: 14-es villamos, 4-es és 32-es autóbusz, amelyek elérhetők az 1-es villamossal, a 75-ös, 79-es trolival, valamint az 1-es és a 3-as metróval.