1 millió forintos támogatás a MatávkábelTV Kft.-től
forrás Prim Online, 2005. február 13. 14:01
Kerékgyártó György, a MatávkábelTV Kft. Értékesítési és marketing
igazgatója az elmúlt héten átadta a Társaság 1 millió forintos
adományáról szóló emléklapot a szegedi Újklinika Aneszteziológiai és
Intenzívterápiás Alapítvány részére. A Klinika műszerparkjának
fejlesztésére fordította ezt az összeget.
Dr. Pető Zoltán egyetemi tanársegéd, a szegedi Újklinika Aneszteziológiai és Intenzívterápiás Alapítvány képviselője az 1 millió forintos adomány átvételekor elmondta:
„Alapítványunk 2003. januárja óta működik, a fő célja az osztály műszerezettségének javítása, illetve az ott dolgozók tanulmányainak segítése. Sajnos, eddig lényeges előrelépést az alapítványra befolyt összegek nagysága miatt nem tudtunk tenni, de az Önök adományával ez most megváltozott.
Osztályunk 8 ággyal üzemel, melyből 6 van eszközzel, nővérrel felszerelve. Regionális központ vagyunk idegsebészetből, és baleseti sebészetből, ami igen sok súlyos sérült, koponyasérült, nehéz idegsebészeti eset ellátását vonja maga után. Az Új Klinikán operáló Ortopédiai Klinika betegei közül is sokat ellátunk az osztályunkon, illetve a 2 éve megnyitott 4 ágyas posztoperatív őrzőben. Egy évben általában mintegy 600-700 intenzív osztályos beteg ápolását végezzük. Eszközeink olyan mértékben elöregedtek, hogy azok használata gyakran nem biztonságos, de a pótlásukról nem is álmodhattunk megfelelő anyagi forrás nélkül.
A MatávkábelTV adományából 3 darab, a vér oxigéntartalmát mérő műszert, és egy, a beteg által vezérelhető fájdalomcsillapító pumpát veszünk. Az első eszköz a szívverésen kívül a vérben szállított oxigén szintjére figyel, és ha az lecsökken veszélyesen alacsony szintre, hangos riasztással adja azt tudtunkra. Így elkerülhető az alacsony oxigénkínálatból adódó oxigénhiányos állapot fellépte, amely akár halálos kimenetelű is lehet. A pumpa alkalmazásával a nagy műtéteken átesett betegek saját fájdalomérzésüknek megfelelően, az orvos által beállított biztonsági határokon belül vezérelhetik a fájdalomcsillapító adagolását. Az önkontroll érzésével szabadabbnak, és függetlenebbnek érezhetik magukat az ápolószemélyzettől, és a saját fájdalomérzetüknek megfelelően építhetik fel a fájdalomcsillapító terápiát.”
Mellékelt képünkön: Kerékgyártó György átadta az adományozásról készült emléklapot Dr. Pető Zoltánnak.