Az első, számítástechnikai tárgyú
fogalommagyarázatokat tartalmazó mű 1968-ban jelent meg; 300 oldalon írta le mindazt, amit több mint harminc évvel ezelőtt tudni kellett vagy lehetett a számítógépről. Azóta számtalan lexikon és szótár jelent meg, amelyek mindegyike az informatikai szavakat és kifejezéseket teljes körűen igyekezett értelmezni. E kiadványok közös jellemzője, hogy mindegyikük "rossz viszonyba" került az
idővel - ugyanis a számítástechnika rendkívül gyors fejlődése miatt szinte
lehetetlen a friss ismereteket is felölelő lexikális műveket készíteni. Kézenfekvőnek látszott, hogy a kiterjedt szakembergárdát igénylő hazai fejlesztés helyett egy létező, a nemzetközi könyvpiacon is elismert kiadvány magyar fordítását nyújtsák át a nagyközönségnek.
A bicskei Szak Kiadó végül a Microsoft Press értelmező szótárát választotta; a döntés legfőbb oka a kiforrott, megbízható tartalom mellett az volt, hogy a felhasználók többsége a Microsoft programjaival biztosan találkozik. A nyomtatott változat megjelenésével egyidejűleg CD-n is napvilágot lát
a szótár, az elektronikus változatot
a Morphologic MoBiDic elnevezésű termékével készítették, így a korong nemcsak értelmező, hanem angol-magyar és magyar-angol szótárként is használható.
A szótárban 7700 címszó található a következő témakörökben: alkalmazások, hálózat és távközlés, adatok és adattárolás, játékok, grafika, hardver, történelem, információfeldolgozás, internet, szervezetek, szoftverkészítés, szabványok, rendszerek és környezetek. A CD-s változatban is megtalálható az a mintegy 300 illusztráció, amely az egyes címszavak megértését könnyíti meg. A Szak Kiadó tervei szerint a szótár anyagának frissítését az interneten keresztül érhetik el a regisztrált felhasználók.