Dr. Kürti Sándor nem kisebb ellenfelekkel szállt ringbe, mint Európa vezető zöldség konzerv márkájának, a Bonduelle vállalatnak elnöke, vagy a világszerte, kávéja minőségéről méltán híressé vált illycaffé vezérigazgatója. A Kürt Rt. - az adatmentés és információbiztonság területén világszínvonalú termékeivel jelenlévő vállalat - az IT iparágon belül is komoly kihívóra talált a világ 5 kontinensén jelenlévő Panda Software vezérigazgatójának személyében. ”Sokat jelent nekem az Ernst & Young magyarországi fődíja. Nagyon sokat. Maga az elismerés a kapott értéknek csak az egyik része a másik, talán jóval nagyobb része az a késztetés, hogy felkészült legyek, megfeleljek a "világ egyik legjobb üzletembere" elvárásnak. Arról az apróságról már nem is beszélve, hogy részese lehetek egy olyan network-nek, melynek tagjai a nemzetközi üzleti világ valóban legjobbjai. Mindez álomnak is szép!” – mondta el érzéseit Kürti Sándor, aki immár a "World Enterpreneur Of The Year Academy" tagja. Az idei "akadémikusokat" az alábbi csoportkép mutatja.
Az Ernst & Young „Entrepreneur Of The Year” díjának idei világelsője 32 ország legkiemelkedőbb vállalkozói közül került ki Monte Carloban. A díjat 1986-ban, Amerikában indította útjára az Ernst & Young, hogy elismerje a maradandó üzleti értéket teremtő sikeres vállalkozókat. Idén ötödik alkalommal rendezte meg a nemzetközi könyvvizsgáló, adó- és tranzakciós tanácsadó cég az országos győztesek világversenyét, amelyet a CNBC, illetve a BBC közvetítése tett még egyedülállóbbá, ily módon is a figyelem középpontjába állítva a kimagasló teljesítményű üzletembereket és üzletasszonyokat.
A Monte Carloba eljutott nemzeti győztesek ebben az évben összesen a világ 5,9 milliárd eurós árbevételét képviselték, egyebek mellett a pénzügyi intézetek, a gyógyászat és biotechnológia, az IT valamint a szolgáltatási szektor nemzetközileg jelentős szereplőiként. Az eltérő szakmai háttérrel rendelkező résztvevőket különböző motivációk vezérelték a siker felé, amíg eljutottak az Ernst & Young Monte Carlo-i versenyéig. A vállalkozókészség és az innováció iránti vágy azonban mindegyikükben közös. Így kitartásukkal és akaraterejükkel ők azok, akik vállalatvezetői tevékenységük során üzleti álmaikat is képesek valóra váltani.
A pályázatok elbírálását független nemzetközi összetételű bizottság végezte. Mindannyian a tudományos, illetve a gazdasági élet kiemelkedő szereplői, akiket példaértékű üzleti magatartásuk, vagy tudományos munkásságuk miatt kértek fel a poszt betöltésére. Az idei bírálóbizottság elnöke Howard H. Stevenson, a Harvard egyetem professzora, a Harvard Business School Manager Programjának elnöke, akinek előadóként egyik fő célja a valódi vállalkozói szellem miben létének vizsgálata és az ehhez szükséges elméleti tudás átadása oktatóként.
Az Ernst & Young nemzetközi díja a kimagasló üzleti teljesítmény mellett valós emberi értékeket, kitartást, hitet és az újításra való vágyat tükrözi.” – mondta Czakó Borbála, az Ernst & Young vezérigazgatója, a díj hazai fővédnöke. „Az elismeréssel olyan példaképeket állítunk a fejlődő magyar piacgazdaság szereplői elé, akikre méltán lehetünk büszkék itthon és világszerte. A díj nagy lehetőség arra, hogy Magyarországot méltó színben mutathassuk be a világ többi országa számára, ezzel mérhető eredményeink mellett közvetítsük kultúránkat, értékeinket.” – tette hozzá a díj jelentőségéről szólva Czakó.
Az Ernst & Young Magyarországon 2005. június 1-től négy hónapon át (október 10-ig) ismét versenyre hívja a hazai üzleti élet kiemelkedő egyéniségeit. Az Ernst & Young „Entrepreneur Of The Year 2005” címért idén is várjuk azoknak a vezetőknek a jelentkezését, akik új távlatokat nyitottak és fejlődést hoztak vállalatuk életébe a kiemelkedő vezetői, szakmai és emberi értékek tekintetében akár egyenként, vagy összességében akár. A jelentkezés menetéről és feltételeiről részletesebb információt a www.ey.com/hu weboldalon találnak az érdeklődők.