Új, rendszerintegrációval kapcsolatos tanácsadói szolgáltatáscsomagot jelentett be a siNAXis. A vállalat által nyújtott termékfüggetlen átvilágítás a régióban eddig csak a nagyvállalati piacon volt elérhető.
A siNAXis Üzleti Szoftver-Tanácsadó Kft. legújabb kezdeményezése elsősorban kis- és középvállalatok döntéshozói számára kínál lehetőséget, hogy ERP rendszer bevezetése előtt feltérképezzék és elemezzék vállalatuk folyamatait. A termékfüggetlen átvilágítás célja a feladat és a kiválasztás szempontjainak pontos meghatározása, mely egy sikeres tender kiírását is nagymértékben segíti.
A piaci tapasztalatok szerint ma a KKV szektor - tanácsadó cég közbeiktatása nélkül - közvetlenül a gyártótól vagy néhány termék iránt elkötelezett rendszerintegrátortól vásárol vállalatirányítási rendszert. Ennek eredménye, hogy a projektek sok esetben nem érik el a céljukat, az új rendszer nem segíti, esetleg rontja is az üzleti folyamatok hatékonyságát.
"A ERP rendszer bevezetése esetén a siker egyik kulcsa a megfelelő tanácsadó kiválasztása, aki nincs elkötelezve egyetlen termék iránt sem. Általában nincs idő arra, hogy a cégvezetés minden lehetséges megoldást, minden apró részletet megvizsgáljon. Az sem valószínű, hogy a menedzsment szívesen teregeti ki a vállalati szennyest - ez bizalmi kérdés, és a bizalom létrejöttéhez idő kell, és mindenkinek, mindig időből van a legkevesebb." - mondta Gajdos Attila a siNAXis ügyvezetője.
Annak érdekében, hogy a fejlődődési szakaszuk elején álló vállalkozások is hathatós segítséget kapjanak beszerzési döntésük meghozatalában, a siNAXis munkatársai kidolgoztak egy erős informatikai támogatottságú, átfogó felmérési módszertant, amellyel átlagosan 5-10 munkanap alatt teljes képet alkotnak a megbízó üzleti folyamatairól és a vállalatirányítási rendszerekkel kapcsolatos igényeiről.
A módszer lényege egy részletes kérdőíves felmérés, amelyre őszinte és pontos válaszokat adva a cégvezetés és a kulcsfelhasználók mintegy tükröt adnak a cégről, a valódi igényekről és azok fontosságáról. Az így elkészült, rendszerfüggetlen felmérési dokumentáció segítségével olyan kiválasztási eljárás indulhat el, amely lehetővé teszi a leginkább megfelelő rendszer megtalálását, a pályázók ajánlatainak összehasonlításán keresztül. A módszer legnagyobb előnye a rendszerektől való függetlensége: az üzleti igényekre koncentrál, és nem egyik vagy másik szoftver előnyeinek kihangsúlyozása mentén igyekszik dokumentálni az ügyfelek folyamatait. A felmérés költségei pedig éppen azért, mert a módszertan kidolgozása elég alaposan és részletesen történt, alacsonyan tarthatóak.