Negyedik alkalommal nyitja meg kapuit a mod-tech Hall kiállítás
forrás Prim Online, 2005. szeptember 2. 14:15
A HardwareOC.hu és a radikalmod weboldalak közös rendezésében készülő mod-tech Hall kiállítás egyedi színfoltja a magyar számítástechnikai életnek. Az eddigi kiállítások nagy érdeklődésre tartottak számot, így ennek eredményképpen idén szeptember 17-25-e között ismét megnyitja kapuit a rendezvény a számítástechnika újdonságai iránt érdeklődő közönség előtt.
A kiállítás helyszíne ezúttal a Hungexpo területén lesz, ahol 300 négyzetméteres önálló kiállító területen várják a látogatókat. A rendezvény ebben az évben az INFOmarket kiállítás részeként kerül megrendezésre, ami komoly változás a kiállítássorozat életében. A nyitva tartási idő kettőről kilenc napra bővül, a várható látogatószám 2000-2500-ról 100 ezerre változik.
A rendezvényen több jelentős hazai nagy- és kiskereskedő mutatja be hardverújdonságait. A forgalmazók képviselői a helyszínen adnak választ az érdeklődők kérdéseire, így szinte első kézből értesülhetnek az új termékek képességeiről. A vitrinekben megtekinthetőek lesznek a legújabb processzorhűtők, videokártyák és alaplapok, a tárolók mellett pedig felvonulnak a legújabb számítógépházak is.
Idén több hazai gyártású hűtési megoldással is megismerkedhetünk, így láthatunk itthon tervezett és épített lég-, valamint folyadékhűtéseket.
A hardverek mellett helyet kapnak a kiállításon a szoftverek is, a játékprogramok képében. Olyan, még fejlesztés alatt álló programokat nézhetnek meg a látogatók, melyek a kiadás előtt először a kiállításon lesznek láthatóak.
A kiállításhoz kapcsolódó esemény az itthon eleddig egyedülálló modding bajnokság.
A modding a számítógépház-építők, -szépítők versenye. A cél a megszokottól minél inkább eltérő számítógép, számítógépház alkotása. A versenyzők igazi művészek, akik a fémből szobrokat formálnak, a gépekre képeket festenek, a sötétbe színes fényeket varázsolnak. Tőlünk nyugatra a modding igazi művészetnek számít már, a leghíresebb alkotók olyan cégeknek készítik remekműveiket, mint az IBM vagy az Intel.
Az idei versenyen több mint harminc alkotást csodálhatunk meg, melyek az eddigi tapasztalatok alapján világszínvonalon is megállják helyüket.