Egy éve a tőzsdén a FreeSoft
forrás Prim Online, 2005. október 4. 09:06
A FreeSoft beváltotta részvényeseinek tett ígéretét – a tőzsdére
lépését követő első évben idehaza akvizíciókat hajtott végre, külföldön
pedig újabb leányvállalatot alapított, miközben portfólióját is
bővítette, így ma már átfogó, egyedi fejlesztésekből, termékekből és
szolgáltatásokból felépülő megoldásokat szállító, magyarországi
központú multinacionális cégként van jelen a piacon.
Tőzsdére lépésének első évfordulóján a FreeSoft Rt. Vezetése büszke arra, hogy a 2004-es nyilvános részvénykibocsátása óta eltelt időszakban a társaság papírjainak értéke egyszer sem csökkent az 1800 forintos kibocsátási ár alá, az idei év elején végrehajtott cégvásárlások óta pedig folyamatosan 2000 forint fölött van.
– Az eltelt egy évben a FreeSoft részvényeinek forgalmát szolid kereskedés jellemezte – mondta Móricz Gábor, a FreeSoft pénzügyi tanácsadója. – Ebben a forgalomban azonban az akvizíciók kiugrásokat eredményeztek, mivel a FreeSoft által felvásárolt cégek tulajdonosai nagyobb részvénycsomagokat vásároltak a tranzakciók keretében.
A piaci igényekre válaszolva a budapesti tőzsde bevezette a FreeSoft részvények határidős kereskedésének lehetőségét, ami remélhetően az intézményi befektetők számára is vonzóbbá teheti ezeket deklaráltan 3-5 éves befektetést jelentő értékpapírokat.
– A FreeSoft a terjeszkedés és a termékfejlesztés jelenleginél gyorsabb ütemét is meg tudná valósítani a társaság nyereségének rovására – mondta Vaspál Vilmos, a FreeSoft Rt. elnöke. – Ezt a befektetők hosszú távú érdekeiket szem előtt tartva valószínűleg támogatnák is, a magyar közbeszerzési pályáztatás azonban kizárja a nem nyereséges vállalatok részvételét a tendereken. Ezért a fejlesztés ütemének további növelése és a köz- és államigazgatási szféra szereplőinek, mint ügyfélkörnek a megtartása érdekében a FreeSoft terveiben újabb részvénykibocsátás is szerepel. Ez azonban valószínűleg szakmai befektetőket megcélzó zártkörű kibocsátás lesz.
A tőzsdére lépés évében a FreeSoft árbevétele meghaladta a 900 millió forintot, a társaság idei gyorsjelentései alapján az idei évre előirányzott, piaci átlagot meghaladó 30 százalékos növekedést teljesíteni fogja.