2005. december 8-án, a Kovács Kálmán informatikai és hírközlési miniszter által életre hívott Internet Jövője Fórum második ülésén a tagság - piaci, civil és kormányzati képviselők - Kofi Annan ENSZ-főtitkár részére eljuttatandó nyilatkozatban tette le voksát többek között a nemzetközi Internetirányító Fórum állandó irodájának magyarországi székhelye mellett, és megkezdte a munkát az internetszabályozással kapcsolatos magyar álláspont mielőbbi kialakítása érdekében.
Kovács Kálmán az ülésen jelezte: az IHM lehetőséget biztosít arra, hogy a fórum alapítói által szignált, az IHM honlapján is olvasható nyilatkozathoz további piaci és civil képviselők is csatlakozzanak, egyúttal részt vegyenek az érdemi munkában. Az IHM miniszterének célkitűzését, amely szerint az IHM célja, hogy 10 éven belül valamennyi magyarországi háztartásba eljusson az internet, a piaci oldal képviselői támogatásukról biztosították. A civil szféra e kormányzati cél megvalósítása érdekében minden erejét latba veti a felhasználói oldal képzéséért.
A fórum résztvevői nyilatkozatukban kijelentették, hogy nem csupán fontosnak tartják, hanem tevékenyen elő is kívánják segíteni a proaktív magyar szerepvállalást az információs társadalom fejlesztésére irányuló globális törekvésben, ezért párbeszédet kezdeményeznek az internet jövőjével kapcsolatos nemzeti konszenzus kialakítása érdekében, különös tekintettel az információszabadság biztosítékaira, az internet biztonságára és a fogyasztók védelemére. A tagság mindezek érdekében regionális és szakmai összefogást kezdeményez az érdekeltekkel.
A törekvéseket aláírásával támogatta többek között a Külügyminisztérium, a MeH Elektronikus Kormányzati Központ, az Albacomp, a Cisco Systems Magyarország, az Ericsson Magyarország, az Euroweb, a FiberNet, a Graphisoft, a GTS Datanet, a HP Magyarország, a Hungaro DigiTel, a Kapsch TeleCom, a Pannon GSM, a Sun Microsystems, a 77 Elektronika, a Magyar Telekom, a Synergon, a UPC, az Antenna Hungária, a Magyar Kábelkommunikációs Szövetség, az Informatikai Vállalkozások Szövetsége, az Informatikai Érdekegyeztető Fórum, az Intelligens Települések Országos Szövetsége, a Baranya Megyei Önkormányzat, a Községi Önkormányzatok Szövetsége, a Magyar Teleház Szövetség Egyesület, a Hírközlési Érdekegyeztető Tanács, a Hírközlési és Informatikai Tudományos Egyesület, a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság, a Magyar Tartalomipari Szövetség, a Magyar Tartalomszolgáltatók Egyesülete és az Információs Társadalmi Felhasználók Érdekvédelmi Irodája is.
Az Internet Jövője Fórum ülésen Kovács Kálmán a fórum vezetésére irányító testület felállítását javasolta, amelyet a tagság elfogadott.
Az Irányító Testület tagjai: Kovács Kálmán a kormányzati, Törő Csaba az üzleti és Fejes István a civil szféra képviseletében. A testület tagjai folyamatosan egyeztetnek az általuk képviselt cégekkel, illetve szervezetekkel.
A nyilatkozat szövege megtekinthető az alábbi
weboldalon.