A versenyfelügyeleti eljárások száma az előző évekhez hasonlóan alakult: 180 versenytanácsi határozattal lezárult eljárás volt. A versenyfelügyeleti eljárásban hozott határozatok 53 esetben állapították meg a versenytörvény megsértését, s összesen kétmilliárd-négyszázhatvannégymillió forint összegű bírságot szabott ki a hivatal. A korábbi években kiszabott bírságokból az APEH közreműködésével ebben az évben több, mint hatmilliárd-háromszázmillió forint folyt be a központi költségvetésbe.
Hasonlóan az előző évekhez, ebben az évben is a legnagyobb visszhangot a GVH Versenytanács (VT) közbeszerzési eljárásokat érintő kartell ügyekben hozott határozatai váltották ki. Idén is nagyszámú kartell eljárás indult bírói engedélyen alapuló, előzetes értesítés nélküli helyszíni szemlével. Ebben az ügycsoportban összesen kétmilliárd-százötvenhárommillió forint összegű bírságot szabott ki a hivatal.
Nagyszámú és a piaci szereplők magatartásának befolyásolásában fontos csoportot képviselnek a fogyasztói döntések tisztességtelen befolyásolásával kapcsolatos eljárások. Kiemelhető néhány jellegzetes törvénysértő magatartás:
Fogyasztói döntések tisztességtelen befolyásolása tekintetében mindösszesen kétszázötvenmillió forint összegű bírság került kiszabásra.
Erőfölénnyel való visszaéléstállapított meg egy VT határozat az egyik vezetékes telefonszolgáltatóra nézve, amikor hálózati hozzáférési szerződéseiben túlzottan magas díjakat állapított meg a kék és zöld számok nyújtotta szolgáltatások tekintetében. Két mobilszolgáltató hangposta szolgáltatásának igénybevételi módja is az erőfölénnyel való visszaélés tilalmába ütközött a GVH szerint. A korábbi évekhez hasonlóan az idén is sok olyan üggyel foglalkozott a GVH, melyek során a kábeltelevízió szolgáltatók magatartását vizsgálta. Ezekért a jogsértésekért összesen negyvenmillió forint összegben szabott ki bírságot a GVH.
Jelentős volt ez az év abban a tekintetben is, hogy a tisztességtelen piaci magatartás és a versenykorlátozás tilalmáról szóló 1996. évi LVII. törvény (versenytörvény) módosítását az Országgyűlés a tavaszi ülésszakban elfogadta, a módosuló rendelkezések többsége 2005. november 1. napján lépett hatályba. A versenytörvény módosítását egyrészt a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló 2004. évi CXL. törvény (Ket.) 2005. november 1-jei hatálybalépésével való összhang megteremtése indokolta, másrészt másrészt egyes módosító rendelkezések a közösségi versenyjog alkalmazásából adódó eddigi tapasztalatokon alapulnak, valamint harmadrészt fontos részét képezik a módosításnak azok a rendelkezések, amelyek eljárási pontosításokat és további eljárási garanciákat tartalmaznak.