A Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület 2006 januárjában már második alkalommal mérte fel a magyarországi "BS7799" tanúsítások helyzetét. A felmérésből kiderül, hogy a tanúsítók 2005-ös várakozásait jelentősen felülmúlta a tanúsított rendszerek elterjedtsége. A tanúsítások száma 56%-kal növekedett (2005 májushoz képest) - jelentette be Gasparetz András, az egyesület elnöke a szervezet XIX. Információvédelem menedzselése címmel megrendezett szakmai fórumon.
A Hétpecsét Információbiztonsági Egyesületet 2004-ben 12 magánszemély alapította a már 2001 óta együtt dolgozó információbiztonsági szakemberekből álló "BS7799 Értékteremtő munkacsoport" értékeinek továbbvitelére.
A téma iránt növekvő igényt mutatja, hogy a rendezvényen rekord számú hallgatóság - közel 90 fő - jelent meg, és az egyesület egyéves fennállása alatt sikerült megdupláznia tagjainak számát, valamint megnyernie neves hazai és nemzetközi cégek támogatását is. Az egyesület már második alkalommal kérte meg a Magyarországon "BS7799" tanúsítást végző szervezeteket, hogy nyilatkozzanak a sikeresen lezárt auditok számáról. Már az első felmérés - ami 2005 májusában zajlott - adataiból látszott, hogy a tanúsító szervezetek alulbecsülik a magyar helyzetet, amit a második tanulmány igazolt. Első alkalommal a legtöbb tanúsító 20-30 közé jósolta a 2005 végére várható auditok számát.
A 12 magyar auditor cég - amely lefedi a teljes magyar piacot - adataiból kiderül, hogy 39 sikeresen lezárt audit esemény történt már, ami 56%-os növekedést jelent 9 hónap alatt. Fény derült arra is, hogy a tanúsítók közül a magyar piacot az SGS Hungária Kft. uralja 51%-os piaci részesedésével, második helyen a DNV Magyarország Kft. áll 15%-os részesedéssel. A jövőben további növekedés várható, hiszen 2005 novemberében ISO/IEC 27001 nemzetközi szabvánnyá alakult a BS7799.
A rendezvényen Gasparetz András kitért arra is, hogy Magyarország nemzetközi viszonylatban is jól teljesít e téren (a
www.xisec.com oldal szerint is), hiszen világviszonylatban elfoglalt 9. helyével olyan országokat előz meg, mint Franciaország, Norvégia, Svédország vagy Ausztrália. A közép európai régióban is kiemelkedően teljesítünk, hiszen Ausztria mindössze 9 audittal áll a második helyen.