1984 óta az MTA SZTAKI-ban dolgozott, eleinte hardver-szoftver fejlesztőként, később szoftver projektvezetőként, majd oktatási vezetőként. 2002-ben átvette az eLearning (korábban adatbázis) osztály vezetését, melynek fő szakterülete az eLearning technológia és módszertan.
Alapítója és társelnöke volt az eLearning szabványosítási bizottságnak, tagja az OM Digitális Taneszköz Minősítő Bizottságának, kezdeményezője és társszervezője az eLearning Fórum konferencia sorozatnak, társszerkesztője a Műszaki Kiadó E-learning 2005 kézikönyvének.
Újságíróként, informatikai szakíróként volt a Prím Online újságíróinak is kollegája, barátja. Egykoron a Prím Kiadó által indított OpenX hírlevelet ő vette át, majd ebből nőtt ki az általa alapított és szerkesztett Infopen Magazin. Azon kevesek közé tartozott, akiket a szakmai ellenfelei, a konkurens kiadók, magazinok szerkesztői is barátjuknak tudhattak, és szinte minden jelentősebb informatikai kiadványban jelentek meg cikkei. Ő hívta társalapítónak a Computerworld Számítástechnika és a Business Online lapokat, amikor megalapította .az "Év CIO-ja" díjat, a vállalati főinformatikusok munkájának elismerésére. Haláláig a Computerworld hetilap CIO rovatát szerkesztette.
Hutter Ottó kezdeményezte a CIO Fórumot is, amely később Figyelő-Infopen CIO Fórum konferencia sorozattá alakult. Az Informatikai Vállalkozások Szövetségének elnökségi tagja volt 1996-tól 2005-ig.
Iparági szintű eLearnig tevékenységének elismeréseként 2005-ben Gábor Dénes emlékérmet kapott.
Rettenetesen korán távozott közülünk, 2006 januárjában ünnepelte a SZTAKI-ban 45. születésnapját...