Az öt évre visszatekintő tudományos program újabb, immár kilencedik (közülük immár öt angol nyelvű) kötete a mobilitás és mobiltelefon pedagógiai vonatkozásait taglalja filozófiai szinten. A kötet legérdekesebb fejezetei (hol tartunk ma; a digitális szakladék mítosza; változ udvariassági szabályok, a mobiltelefon az uralkodó médium, gyermekkor új hangnemben, a társadalomtudományok átalakulása) magyar fordításban a Világosság folyóirat aktuális (2006/1.) számában olvashatók.
Nyíry Kristóf professzor azt is bejelentette, hogy idén két új témakörrel (a 3G első tapasztalatai és kilátásai; a telekommunikációs konvergencia, különös tekintettel a mobiltelefon és a szélessávú internetelérés interferenciáira) folytatódik a program. Az eredmények ősszel négy kötetben jelennek majd meg és a tervek szerint 2007-ben „A telekommunikációs konvergencia filozófiája felé” címmel újabb nemzetközi konferenciára kerül sor Budapesten.
Az oktatási intézményeken túl a nemzetközi színtéren is különleges vizsgálódás dokumentációját emellett a www.socialscience.t-mobile.hu internetes oldalon a téma iránt érdeklődők szintén megtekinthetik majd.