Nemzetközi IP alapú hangszolgáltatás a BT-től

forrás Prim Online, 2006. február 24. 16:33
A BT bejelentette, hogy 12 millió fontot fektet be a maga nemében első, internetprotokollra (IP) épülő globális hangszolgáltatási platformba.
A program eredményeképpen, amely a jelenlegi TDM hálózatot MPLS-alapú hálózattal váltja fel világszerte több mint 30 országban, ugrásszerűen megnő a BT globális hangszolgáltatási képességének nagysága és kapacitása, és megalapozza a magas szintű ügyfélszolgáltatások fejlesztését.  A BT projekt, amely része a BT „XXI. Századi Hálózatának”, várhatóan 2008 márciusára fejeződik be. z így létrejövő IP hangszolgáltatási hálózat olyan rugalmas iránymutatást nyújt az ügyfelek számára, amely módot ad saját hangszolgáltatási kategória kialakítására a hangszolgáltatást nyújtó iternet protokollhoz. Az új hálózat osztott csomag-alapú szerkezettel rendelkezik, amely sok fejlett multimédiás funkciót kínál a hagyományos hangminőség mellett. Szintén lehetőséget ad a host- vagy helyszín-alapú hang- és multimédiás alkalmazásoknak az adatszolgáltatásokkal való zökkenőmentes integrálására. Ez fontos határkövet jelent a telefonos ügyfélszolgálat, a videó-konferencia szolgáltatások és a vezetékes hálózatból mobil hálózatok felé irányuló alkalmazások terén is.

Az új, MPLS alapú hálózat használatával a BT képessé válik nagyobb volumenű forgalom kezelésére, valamint további funkciók és emelt szintű alkalmazások nyújtására; lehetségessé válik például már üzemelő szerverek rendszerbe történő egyszerű integrálása, standard interfész kialakítása összetett alkalmazásokra, illetve a jelenleginél összetettebb multimédiás szolgáltatások, így audió és videó konferencia szolgáltatás vagy videó közvetítés, nyújtásának lehetősége. A hálózatot mindemellett úgy alakították ki, hogy hosszú távon biztosítsa a szolgáltatások rugalmasságát és minőségét mind a BT, mind ügyfelei részére.

A program első szakaszát sikeresen teljesítették, már 12 országban az új platform segítségével nyújtják a szolgáltatásokat. Az új platformot negyedévenként 3 új országra terjesztik ki, míg az elavult platformot 2008-ra visszavonják.