A Cisco Hálózati Akadémia struktúrája három szintből áll:
Cisco Akadémia képzési központok (Európában 5): az akadémiai képzési központok koordinálják a regionális akadémiák munkáját. Az egyik képzési központ Magyarországon, a Kandó Kálmán Műszaki Főiskolán működik.
Regionális akadémiák (Európában 116): a regionális akadémiák biztosítják a tanárok képzését és továbbképzését, emellett pedig oktatási tevékenységet is folytatnak. Magyarországon három felsőoktatási intézményben és két középiskolában működik regionális akadémia: a Kandó Kálmán Műszaki Főiskolán, a Budapest Közgazdasági Egyetem, a debreceni Kossuth Lajos Tudományegyetemen, valamint a Kossuth Zsuzsanna Műszaki Szakközépiskola és Gimnáziumban, illetve a Bethlen Gábor Műszaki Szakközépiskolában.
Helyi akadémiák (Európában 72): a helyi akadémiák kizárólag diákoktatással foglalkoznak. Magyarországon még nem indult meg a helyi akadémiák működése.
A képzés 4 szemeszterben, összesen 280 órában folyik. Mivel a Cisco Hálózati Akadémia legfontosabb célja a szakember-utánpótlás megteremtése, elsődleges célcsoportja a 16 évesnél idősebb középiskolai diákok, valamint főiskolai és egyetemi hallgatók köre. A negyedik szemeszter végén a diákok a Cisco Certified Network Associate (CCNA) fokozatot szerezhetik meg, amely a Cisco Systems karrierminősítési programjának kiindulópontja. A Cisco Hálózati Akadémia tananyaga februártól magyar nyelven is elérhető lesz.