A nők kezében pszichológiai fegyver a mobil

Genda Csongor Zoltán, 2006. július 25. 19:37
A London School of Economics és a Carphone Warhouse közösen elkészített tanulmánya szerint a maroktelefonok gyakori használata hatással van a mindennapjainkra, és befolyásolhatja az emberek egymáshoz való viszonyulását is.
A 16.500 személy megkérdezése alapján összeállított dokumentáció rámutat arra, hogy újabban a mobilra immár nem csupán mint kommunikációs eszközre kell tekintenünk, hanem átvitt értelemben fegyverként is használható az. A felmérésből kiderül ugyanis, hogy a 25 év alatti brit nők 54%-a telefonja segítségével igyekszik távol tartani magától a tolakodó, ismerkedni vágyó férfiakat. Korábban ugyanezen megfontolásból az újságok hasábjaiba merülve próbálták a szebbik nem képviselői elűzni az udvarlókat, azonban a mobilkorszak beköszöntével felfedezték a telefonokban rejlő pszichológiai erőt, annak segítségével egy láthatatlan védőfalat emelnek maguk köré, és azt a nonverbális üzenetet közvetítik a külvilág felé, hogy "nem érek rá".

Továbbá rámutat még a tanulmány arra is, hogy a 18-24 év közötti mobiltulajdonosok mindinkább sms-ezésre használják készülékeiket mintsem telefonálásra, vagyis átlagosan napi 3,6 szöveges üzenetet küldenek és csupán 2,8 hívást kezdeményeznek.