A fejlesztők jelenleg a Monterey/64 Release 1 változaton dolgoznak, amelynek egy nagyon korai béta-verziója már elkészült, és fut az Itanium (első IA-64 processzor) alapú szervereken és munkaállomásokon. Az Intel az augusztusi Developer Forum '99 rendezvényen szemléltette ezt. Az első hivatalos béta-változatot a jövő év első negyedében bocsátják ki, a végleges változatot a jövő év harmadik negyedére ütemezték. Az Intel az Itanium processzort 2000 közepén (június?) jelenti be. Az Itanium alapú rendszerek szállítása előreláthatóan szeptemberben kezdődik.
A Monterey/64 Rel. 1. támogatja a max. 32 CPU-s SMP- és a NUMA-architektúrát, ill. max. 16 TB fizikai memóriát. Az Itanium processzorral kombinálva minden szerveralkalmazásban csúcsteljesítményre képes. Mindezek mellett fejlett menedzselhetőséggel és szervizelhetőséggel rendelkezik. Ezek közül kiemelkedik a távoli update-elés, az új építőelemek és meghibásodott elemek cseréje a rendszer leállítása nélkül.
Az SCO továbbfejleszti hagyományos operációs rendszereit is. Így többek között az OpenServer 5-öt és a UnixWare 7-et. Az OpenServer 5 következő változata 2000 első felében érkezik. Támogatja az olyan új hardvereket, mint az USB-interfész, az LS-120 meghajtó, az új grafikus interfészek, valamint az Ultra DMA és IDE interfészek.
A UnixWare 7 legújabb változatai között megtalálható a UnixWare 7 Enterprise Edition és a UnixWare 7 Data Center Edition. Az előbbi max. 4 CPU-t és 16 GB memóriát, az utóbbi 8 CPU-t és 32 GB memóriát támogat. A UnixWare 7 újabb változata, a Release 7.1.1 a jövő év elején lesz kapható, és további növekményeket tartalmaz (pl. nagyobb skálázhatóság: CPU, memória).
A UnixWare 7 következő generációs változata, a Release "Jupiter", 2000 második felében kerül bevezetésre. Ez többek között fejlett adatközpont-jellemzőket foglal magában. Növeli a hálózati és adatbázis-teljesítményt, a távoli üzembe helyezést és továbbfejlesztést, s további hardvereket támogat. Olyan új jellemzőkkel is rendelkezik, mint az IPv6 és növelt IP-támogatás, a PCI-kompatíbilis meghajtók forrócseréje és az USB-interfész támogatása.
A UnixWare 7-be beépítették a NonStop fürttechnológiát. A ReliantHA jelenleg 2-4 csomópontot támogat. A 2000 második felében bevezetésre kerülő következő változat már 16 csomópontból álló fürtöt kezel. A későbbiekben olyan fürt is összeállítható majd, amelyik több mint 100 csomópontot tartalmaz.