A plenáris ülések, a panelprezentációk és a különböző esettanulmányok az európai tapasztalatokat mutatják be, a hangsúlyt a közép-európai honosítási üzletág működéséből levonható tanulságokra helyezve. Külön szeminárium foglalkozik Oroszország és a balti államok kibontakozó piacaival. Legtöbben a helyi kultúrákhoz igazított szoftverdesign munkacsoportba regisztrálták magukat.
Michael Anobil, a szervezet főtitkára elmondta, hogy a lokalizációs iparág világviszonylatban - becslések szerint - 50 milliárd dolláros üzleti forgalommal számol. Magyarországra ebből kétmillió dollár jut.
Dave Pullin, az IBM Java-üzletágigazgatója azt hangoztatta, hogy cége azért fektet be a honosításba, mert helyi programjaik a fejlődő országokban munkahelyeket teremtenek, és ugyanakkor új piacokat is nyitnak.
Kevin Graham, a honosítási technológiákat fejlesztő ITP igazgatója bejelentette: új szoftvertesztelő központot állítanak fel Budapesten. A nemzetközi intézmény feladata a funkcionális és nyelvi tesztelés koordinálása lesz, összefogva a különböző régiók és nyelvek igényeire épülő fejlesztéseket.