Rabszöktetés a Towerből zsebszámítógéppel

forrás Prim Online, 2006. november 19. 13:05
Virtuális rabok szökésében segédkezhetnek majd a londoni Tower látogatói abban a „location-aware”, azaz helyszínbe ágyazott interaktív játékban, melyet a brit történelmi épület fenntartói és a HP október végén kezdett tesztelni. A várbörtön valódi falai közt sétáló, HP iPAQ zsebszámítógéppel és fejhallgatóval felszerelt látogatók egyes helyszíneken hang- és képfájlokba botlanak, melyek történelmi személyeket keltenek életre. A játékosok többek közt Guy Fawkes-nak és Boleyn Annának asszisztálhatnak abban, hogy kijátsszák az őrök éberségét - adta hírül az InfoPark Zrt. innovációs hírlevele a HP nyomán.
A HP fejlesztői a fájlokat GPS-koordináták segítségével rendelték a Tower egyes helyszíneihez. Az eredmény a cég sajtóközleménye szerint „egy negyedik – digitális – dimenzió, amely lehetővé teszi, hogy visszautazzunk az időben és szabadítóművészt játsszunk.” A Tower játék fejlesztésében a bristoli HP Labs-szel együttműködött az épületet fenntartó Historic Royal Palaces non-profit szerv.

Ha a játék megnyílik a nagyközönség számára, a Tower látogatóit kézieszközeiken történelmi személyiségek próbálják majd rávenni, hogy segítsenek nekik kiszabadulni fogságukból. A szöktetésre azok az eszközök fognak rendelkezésre állni, amelyekkel a megelevenített alakok a valóságban is próbálkoztak: kötelek felkutatása, börtönőrök lefizetése, levelek kicsempészése és a Beefeaterek, azaz a várőrség kicselezése. A létesítményben ma is korhű öltözetben masírozó díszőrség helyzetét rádiófrekvenciás azonosítóval lehet majd követni. A szökési kísérlet kudarca esetén a segédet is virtuális tömlöcbe zárják.

A HP Labs Bristol mérnökei a játékot a saját fejlesztésű HP Mediascape tartalomfejlesztő eszközzel hozták létre. A labor weboldalán ingyenesen hozzáférhető alkalmazással mobil játékokat, demonstrációs multimédia-tereket és művészi installációkat lehet lérehozni. A fejlesztőműhely már több Mediascapes-re épülő kísérleti projektben is részt vett korábban. A „Riot 1831” című térinstalláció a 19. századi bristoli felkelés véres eseményeit élesztette újra a város főterén elhelyezett mintegy 100 digitális fájlon keresztül. A San Franciscó-i „Scape the Hood” a történetmesélés és a helyhez kötődő mobiltechnológiák összekapcsolásával kísérletezett, bepillantást engedve a város helyi közösségeinek történetébe, kultúrájába és mindennapjaiba. Az új oktatási technológiákat fejlesztő Futurelab nonprofit szervvel, a BBC-vel és a Bristoli Egyetemmel közösen elindított Savannah egy iskolaudvart virtuális szavannává változtatott, melyben a gyerekek az oroszlánkölykök túlélőharcát ismerhették meg elsőkézből. A BBC Festival of Nature (BBC Természeti Fesztivál) alkalmával a televízióadó a Mediascape technológia segítségével alakított ki természeti sétaútvonalakat Bristol környékén és történelmi kikötőjében.

Forrás: Koine – az InfoPark Zrt. innovációs hírlevele