Meghökkentő? Aki Sinar Hy6 gépet rendel 80 mm AF optikával, helyette egy Rolleiflex 6008 AF-t kap
Széles Csongor, 2006. december 4. 21:04
Nagy a hektika a professzionális középformátumú fényképezők piacán is. A Sinar AG, mely a professzionális fotósok számára gyárt középformátumú analóg és digitális felszerelést a piacon, nagy elismerésnek örvend. Bár az utóbbi időben kétszer is megvásárolták, szövetségre lépett a német Rolleivel, hogy a középformátumú fényképezőgépek piacát meghódítsák. Nemrégiben pedig a Sinar a "koránkelőket" célzó ajánlattal állt a vásárlói elé.
Ha most rendelik meg a Sinar Hy6 vázat és a 80mm-es optikát, azonnal kapnak egy Rolleiflex 6008 AF fényképezőgépet. Amikor a Sinar Hy6 váz a boltokba kerül (2007 második félévére várják), a Rolleiflexet ingyen kicserélik, vagy nagyon kedvező áron meg is vásárolhatják a felhasználók. Érdekes iniciatíva, kissé félmegoldásszaga van, no de vajon miért?
Az utóbbi pár hónapban bizony elég sok esemény történt a Sinar háza táján, nem csoda, hogy csúszik a gyártás, ugyanis a gyártó sok ideig az adásvételi szerződésekkel volt elfoglalva. Lassan azonban a régi mederbe terelődnek a dolgok, de lássuk csak, mi történt pontosabban.
Visszatekintés
A Sinar forgalmazza a Rollei professzionális fényképezőgépeit
A Sinar 2006 október elsején bejelentette, hogy átveszi a nagy tekintélyű Rollei professzionális középformátumú fényképezőgépeinek forgalmazását. Ez azt jelenti, hogy ezzel a Sinar a kínálatában szinte minden professzionális fotós megtalálja a számára megfelelő megoldást, hisz minden Sinar ésRolleiflex termék, valamint azok kiegészítői szintén elérhetőek lesznek. Ez nagy előnyt jelenthet mindkét cég számára, mert nem kell mindkét cégnek külön költenie a forgalmazásra, hiszen a középformátumú fényképezőgépek piaca nem dicsekedhet akkora forgalommal, mint az amatőr fotósokat célzó ágazat, így minden lépés stratégiai fontosságú.
A Sinar eladta többségi részvényét a Jenoptiknak
A szeptemberben a Jenoptik megvette a Sinar részvényeinek 51%-át, megerősítve ezzel a két cég közötti amúgy is szoros együttműködést. A Jenoptik ezzel a lépéssel közvetlen beruházásokkal szerette volna előrelendíteni a középnagyságú, családi tulajdonban lévő cég fejlődését. A Sinar ezzel csak jól járt volna, ugyanis biztosítva lett volna afelől, hogy a jövőben is olyan partnerrel dolgozhat együtt, amely komoly technológiai háttérrel rendelkezik, ez pedig elengedhetetlen feltétele annak, hogy az élen maradjanak a középformátumú fényképezőgépek piacán. Csak hát történt valami...
Leica Camera AG átvette a Sinar részvényeinek 51%-át
Eléggé furcsa fényt vetett az új tulajdonosra az, hogy a Leica Camera AG megvásárolta a Sinar AG részvényeinek 51%-át a Jenoptik Laser, Optik, Systeme GmbH-tól. A Jenoptik és a Leica Camera AG szeptember 25-én írták alá a szerződést, a vételár természetesen bizalmas.
Mindkét fél biztosította vásárlóit, hogy a Jenoptik és a Sinar AG közötti együttműködés nem szakad meg, a két cég továbbra is együtt fejleszti a digitális hátfalakat. A Leica Camera AG természetesen folytatni fogja a Sinar által képviselt vonalat, megtartja a márkanevet és a cég szerkezetén sem kíván módosítani.
Mindkét cég hasznára válhat az együttműködés úgy technikai mint marketing vagy értékesítés szempontjából. A Leica Camera AG meg van győződve arról, hogy a Sinar felvásárlása fejlődést jelent a felhasználók, az alkalmazottak és a részvényesek számára egyaránt. Ez egy újabb lépés a Leica Camera AG érdekeltségének kiterjesztésére és jövőbeli piaci pozícióinak megerősítésére.
...
Mindezek után remélhetőleg megy minden tovább és a professzionális fényképészeknek sem kell a kelleténél többet várni a Sinar Hy6 megjelenésére. Addig pedig ott a csere Rolleiflex 6008 AF.