Az Oktatási Minisztérium támogatja az olyan kezdeményezéseket, amelyek előremutatóak, s alkotó fantáziát, képzeletet megmozgató feladatokat tűznek a diákok elé - mondta Bársony Csaba, a tárcát képviselő főosztályvezető-helyettes a díjkiosztó ünnepségen. - A sztoriversenyt a UTI eddigi gyermekpályázataival ilyennek gondoljuk. Mint zsűritagnak, nekem személy szerint az volt a legfontosabb szempont, hogy a gyerekek megtalálták az internetnek, ennek a nagyon is gépies műfajnak az emberi oldalát. Öröm volt látni, hogy a mai gyerekeknek fontosak az emberi érékek: a barátság, a szerelem, a szeretet.
A kapcsolatteremtés új lehetőségének hangsúlyosságát emelte ki a zsűrizés alkalmával Lázár Ervin is, és szavazataival is az ezzel foglalkozó írásműveket részesítette előnyben. Csukás István szerint sem volt könnyű dolga a zsűrinek, jóllehet ő a vezetékes telefonról és annak tündéréről szóló írást is nagyon szerette; a pályamű egyébként különdíjat kapott.
A zsűri végül mindkét általános iskolai kategóriában megosztott harmadik díjat és több különdíjat is osztott. A legjobb iskola díját, ahonnan a legtöbb pályamű érkezett, az alsó tagozatos kategóriában a taksonyi Taksony Vezér Általános Iskola, felső tagozatos kategóriában pedig Szigetújfalu Általános Iskolája kapta.
A nyertes pályamunkák szerzői a következők:
Alsó tagozat
1. Szalai Ádám, 4. a, Veszprém, Hriszto Botev Ált. Isk.
2. Lukács Barbara, 4.c, Taksony, Taksony Vezér Ált. Isk.
3. Nagy Éva, 4. c, Esztergom, Vitéz János Rk. Tanítóképző Főisk.
Gyakorló Ált. Iskola
Sáfár Zoltán, 3. b, Várpalota, Zrínyi Ilona Ált. Isk.
Különdíj: Antal Eszter 4. a, Várpalota, Várkerti Ált. Isk.
Felső tagozat
1. Varga Sándor 7. o. Gic, Sztehlo Gábor Gyermekotthon
2. Longa Karolina 8. o. Epöl, Gróf Széchenyi István Ált. Isk.
3. Bozzai Barbara, 7. a, Várpalota, Ált. Isk.
Takács István, 7. a, Ráckeresztúr, Petőfi Sándor Ált. Isk.
Különdíj: Takács László, 8. a, Cece, Illyés Gyula Ált. Isk.
Szehoffner Péter 7. o. Pusztaszabolcs, Velinszky László Gimnázium