Egy jó sztori

, 1999. december 18. 18:18
A sztoriverseny.uti.hu internetes történetíró verseny ünnepélyes eredményhirdetését a díjkiosztó gálával december 17-én tartották meg a népligeti Planetáriumban. A legifjabb versenyző 9 éves, neki is volt mondanivalója az internetről.
A két éve rendezett rajzverseny és a tavalyi meseíró verseny hagyományát folytatva az idén a UTI sztoripályázatot hirdetett, amely tavalyhoz hasonlóan ez évben is Katona Kálmán, a közlekedési és Pokorni Zoltán, az oktatási tárca első emberének fővédnökségével zajlott. A döntő zsűrijében Kalmár Béla, a közlekedési tárca kabinetfőnöke, az oktatási miniszter képviseletében Bársony Csaba főosztályvezető-helyettes, valamint Csukás István és Lázár Ervin írók értékelték a műveket. „Igen nagyra becsülöm a telekommunikációs cég törekvését, hogy évente ismétlődő pályázatokkal hívja föl a figyelmet a forradalminak nevezhető változásra, aminek az ezredforduló küszöbén végre a magyar települések is részesei lehetnek - fogalmazott Kalmár Béla kabinetfőnök, aki az idén másodízben vett részt a zsűri munkájában. - A tavalyi év során megtapasztalt sok-sok leleményes, ötletes írásmű után a mostani termés sem okozott csalódást. Külön örömömre szolgált, hogy a rokonszenves írásművek között nagy hangsúlyt kaptak azok, amelyek az internetnek az emberi kapcsolatokra gyakorolt jótékony hatását jelenítették meg.”

„Az Oktatási Minisztérium támogatja az olyan kezdeményezéseket, amelyek előremutatóak, s alkotó fantáziát, képzeletet megmozgató feladatokat tűznek a diákok elé - mondta Bársony Csaba, a tárcát képviselő főosztályvezető-helyettes a díjkiosztó ünnepségen. - A sztoriversenyt a UTI eddigi gyermekpályázataival ilyennek gondoljuk. Mint zsűritagnak, nekem személy szerint az volt a legfontosabb szempont, hogy a gyerekek megtalálták az internetnek, ennek a nagyon is gépies műfajnak az emberi oldalát. Öröm volt látni, hogy a mai gyerekeknek fontosak az emberi érékek: a barátság, a szerelem, a szeretet.”

A kapcsolatteremtés új lehetőségének hangsúlyosságát emelte ki a zsűrizés alkalmával Lázár Ervin is, és szavazataival is az ezzel foglalkozó írásműveket részesítette előnyben. Csukás István szerint sem volt könnyű dolga a zsűrinek, jóllehet ő a vezetékes telefonról és annak tündéréről szóló írást is nagyon szerette; a pályamű egyébként különdíjat kapott.

A zsűri végül mindkét általános iskolai kategóriában megosztott harmadik díjat és több különdíjat is osztott. A legjobb iskola díját, ahonnan a legtöbb pályamű érkezett, az alsó tagozatos kategóriában a taksonyi Taksony Vezér Általános Iskola, felső tagozatos kategóriában pedig Szigetújfalu Általános Iskolája kapta.

A nyertes pályamunkák szerzői a következők:

Alsó tagozat

1. Szalai Ádám, 4. a, Veszprém, Hriszto Botev Ált. Isk.

2. Lukács Barbara, 4.c, Taksony, Taksony Vezér Ált. Isk.

3. Nagy Éva, 4. c, Esztergom, Vitéz János Rk. Tanítóképző Főisk.

Gyakorló Ált. Iskola

Sáfár Zoltán, 3. b, Várpalota, Zrínyi Ilona Ált. Isk.

Különdíj: Antal Eszter 4. a, Várpalota, Várkerti Ált. Isk.

Felső tagozat

1. Varga Sándor 7. o. Gic, Sztehlo Gábor Gyermekotthon

2. Longa Karolina 8. o. Epöl, Gróf Széchenyi István Ált. Isk.

3. Bozzai Barbara, 7. a, Várpalota, Ált. Isk.

Takács István, 7. a, Ráckeresztúr, Petőfi Sándor Ált. Isk.

Különdíj: Takács László, 8. a, Cece, Illyés Gyula Ált. Isk.

Szehoffner Péter 7. o. Pusztaszabolcs, Velinszky László Gimnázium