Új képzések a BMF-en
forrás Prim Online, 2007. január 31. 14:55
A Felsőoktatási felvételi tájékoztató 2007 kiadvány hivatalos kiegészítésében a Budapesti Műszaki Főiskola új szakokat, számos újdonságot, kiegészítést hozott a felvételizők tudtára.
A BMF a 2007/2008. tanévtől kezdődően mesterszinten képez mérnöktanárokat. A három féléves képzésre kizárólag a korábban megszerzett főiskolai szintű mérnöktanár, illetve műszaki tanár oklevéllel rendelkezők jelentkezhetnek. A heti rendszerességgel pénteki, illetve szombati napon folyó levelező tagozatos gépész-, villamosmérnök és mérnök informatikus szakos mesterképzésre felvételi beszélgetést követően lehet bejutni. A jelentkezők összesen 100 pontot szerezhetnek. Maximum 60 pont érhető el az oklevél átlagának 12-szeres szorzatával, két oklevél esetén (műszaki és pedagógiai) az oklevelek átlagát veszik figyelembe, 30 pont szerezhető a motivációs beszélgetésen (jelentkező személyisége, motivációi, szakmai tájékozottsága, idegen nyelvi ismeretei) és legfeljebb 10 pont kapható a szakmai gyakorlatért (szakirányú munkakörben eltöltött évenként 1 pont).
A kiegészítés tájékoztat a választható szakirányokról, így BMF Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar gépészmérnöki szakán nappali alapképzésben választható szakirányok: autótechnika, CAD/CAM, gépszerkesztő-tervező; nappali alapképzésben a magyar nyelvű mechatronikai mérnöki szakon választható szakirányok: nanotechnika, robot rendszerek, ugyanezen képzés angol nyelvű változatában legalább középfokú C típusú angol nyelvvizsga szükséges. A levelező tagozaton induló mechatronikai mérnöki alapképzésben az autótechnika és a CAD/CAM szakirány választható. A levelező tagozaton induló műszaki szakoktató szak képzési ideje a korábbi hét félév helyett a képzés munkarendjére tekintettel nyolc félévre módosul.
A BMF Keleti Károly Gazdasági Kar új felsőfokú szakképzést indít. A nappali tagozaton folyó logisztikai műszaki menedzserasszisztens szak Székesfehérvárott indul. A képzési idő négy félév. A gazdálkodási és menedzsment szak levelező alapképzésben a hallgatók tényleges tanulmányi ideje a képzés munkarendjére való tekintettel a táblázatban szereplő képzési időnél hosszabb is lehet.
A Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karon villamosmérnöki szakon (Székesfehérvár) a hallgatók tényleges tanulmányi ideje a képzés munkarendjére való tekintettel a táblázatban szereplő képzési időnél hosszabb (8 félév) is lehet.
A BMF Neumann János Informatikai Kar a műszaki informatikai mérnökasszisztens felsőfokú nappali szakképzést Esztergomban indítja.