Két új Adobe Photoshop-változat

Kovács Attila, 2007. március 9. 17:50
Az Adobe Systems Incorporated bejelentette, hogy az Adobe Photoshop CS3 két kiadásával bővíti digitális képalkotó szoftver termékcsalád kínálatát.
A tervezőknek és a professzionális fényképészeknek szánt Photoshop CS3 szoftver mellett az Adobe bemutatja a Photoshop CS3 Extended változatát is. A Photoshop CS3 Extended biztosítja mindazt, ami a Photoshop CS3-ban megtalálható, továbbá olyan új eszközöket, amelyek forradalmasítják a 3D, illetve a mozgásgrafika, a képmérés és -elemzés integrációját. A Photoshop CS3 Extended egyszerűsíti az építészet, a gépészet, az orvostan és a technológia területén dolgozó szakemberek munkafolyamatait is. A két új változatot hivatalosam 2007. március 27-én mutatják be a Creative Suite 3 termékcsomag részeként. A programok kiadásának tervezett időpontja 2007. tavasza.

A Photoshop CS3 Extended szolgáltatásai

A Photoshop CS3 Extended segítségével háromdimenziós és mozgásra épülő tartalmak szerkesztésénél filmes, videós és multimédiás szakemberek, illetve grafikusok és webtervezők használhatják ki a Photoshop képszerkesztő eszközkészletét. A filmes és videós szakemberek három dimenzióban modellezhetnek és textúrázhatnak, festhetnek és több videóképkockán keresztül klónozhatnak. Az animátorok háromdimenziós tartalmakat renderelhetnek, és azokat beilleszthetik kétdimenziós kompozícióikba. A grafikusok és a webtervezők animációkat készíthetnek képsorokból, így például idősorba rendezett adatokból, és azokat QuickTime, MPEG-4 és Adobe Flash Video mellett számos formátumba is exportálhatják. A Photoshop CS3 Extended lehetővé teszi, hogy a felhasználók a képekből mennyiségi és minőségi adatokat nyerjenek ki. A mérő- és elemző eszközök mellett az építészek, az orvosszakértők és a tudósok a speciális képformátumok fokozottabb támogatását élvezhetik, így eredeti formátumukban is egyszerűbben nézegethetik, kommentálhatják és szerkeszthetik a képeket. A radiológusok szorosan nyomon követhetik a beteg állapotának alakulását, a tudományos kutatók prezentációs célokra animációkat készíthetnek az orvosi felvételekből, az építészek pedig pontosan megmérhetik a háromdimenziós képeiken szereplő tárgyakat.