Az AOL vezetői a Time Warner-fúziótól többek között régóta dédelgetett álmuk, az interaktív televíziózás sikerre vitelét is várják. A nyáron Amerikában induló AOL TV szakértők szerint először oldhatja meg a legnagyobb problémát: túlléphet az interaktív tévézés terjedésének lökést adó vonzó programok hiányán. Az egyesített óriásnak nagy kiterjedésű kábeltévé-hálózata lesz, az előfizetőknek pedig set-top-boxokat adva a Time Warner programjait interaktív módon terjesztheti.
Az interaktív tévézés jelentősen átalakíthatja a fogyasztói szokásokat. Az AOL TV-n futó CNN nézői például az árfolyamokat figyelve gombnyomásra adhatnak tőzsdei megbízásokat, a hasonló érdeklődésű nézők írásos formában on-line beszélgethetnek egymással, aki pedig lemaradt egy sorozat egyik részéről, megnézheti annak szöveges összefoglalóját az új darab alatt.
A tengerentúlon várhatóan a set-top-boxok ellenőrzéséért folyik majd a csata, az AOL Time Warner mellett a Microsoft sem akar kimaradni a jövő ígéretes elektronikus kereskedelmi megoldásából, ezért az AT&T kábeltévé-hálózatának az ellátására kötött szerződést. A másik oldal készülődését az is jelzi, hogy az AOL már a Time Warnerrel kötött megállapodás előtt 200 főt foglalkoztatott az AOL TV programjainak fejlesztésére. A társaság emellett tavaly 1,5 milliárd dollárt fektetett a General Motorshoz tartozó Hughes Electronicsba annak érdekében, hogy annak műholdas DirecTV szolgáltatásához AOL set-top-boxokat fejlesszen.
Közben más vetélytársak is műsorkészítésük koncentrálása mellett döntöttek: a Walt Disney-birodalomhoz tartozó ABC News és a New York Times közös szerkesztésben adja majd műsorát a tévén és az interneten keresztül. Első lépésként csütörtöktől kezdve napi 15 perces videóanyagot sugároznak ugyanabban az időpontban a két cég internetes oldalán. A műsor elsősorban az amerikai elnökválasztási kampány eseményeit kíséri figyelemmel. Az ABC News hírcsatornán is közeledik egymáshoz a két fél, először az egészségügyi és technológiai szakműsorok szerkesztését egyesítik, nem zárva ki a módszer kiterjesztésének későbbi lehetőségét.