Az új tavaszi kollekció a már ismert 610-es és 970Cxi közé három új modellt iktatott be, a 840/843C-t, a 930C-t, a 950C-t. A 930C a 815C-t váltja föl, s ezt már azoknak ajánlják, akik nem adják a HP PhotoREt III precíziós technológiájánál alább, a 895Cxi-t felváltó 950C pedig még arra is ad módot, hogy egyszerűen váltsunk a foto- és a normál papír között, ne kelljen eme művelethez papírt cserélni.
A professzionális sor a DeskJet 1220C-vel indul, amely csaknem kétszer olyan gyors lesz, mint az 1120C volt. Az új HP Smart Software révén nem csak vízjelnyomtatásra képes, hanem Sepia-hatásra is, azaz a képből akár régi megsárgult fotót varázsolhatunk, és így nyomtathatjuk ki. Ugyancsak hasznos, hogy később elfaxolandó nyomathoz a színeket optimális szürkeárnyalatokra képes átalakítani.
A színes tintasugaras nyomtatás mellett magasabbra emelte a színes lapolvasás mércéjét is a HP. A február elsejei újdonságok sorába tartozik az 5200C helyébe lépő HP ScanJet 5300C, amely várhatóan 67 ezer forintos nettó áron nyújtja az 1200 dpi felbontást. A HP PrecisionScan szoftver "értelmezi" a letapogatandó képet, vagyis az nem egyszerű bittömegként, hanem feldolgozható adatként kerül a számítógépbe.
A Direct CD szoftver, amely korábban külön is hozzáférhető volt, jelenleg azonban az Easy CD Creator 4-es verziójának a része, a lehető legklasszikusabb tárolást teszi lehetővé az újraírható CD-ken: formázás után - akár egy ziplemezre - átpakolhatjuk file-jainkat, archiválhatjuk adatainkat. A CD-író, illetve zip-drive árával is kalkulálva kb. két CD-nyi adattömegnél már a CD-s megoldás az olcsóbb, míg 10 GB archiválása esetén a költségeknek akár 80 százalékát is megtakaríthatjuk, ha a CD-t preferáljuk.