Az IQSoft egyik erőssége, hogy a csapat kiváló szoftveres szakemberekből áll, akik elméleti felkészültségüket nagyon jól fel tudják használni a hazai alkalmazói versenyben. A KFKI azért választotta társul az IQSoftot, mert ez a tevékenység hiányzott a portfóliójából. Mint az elmúlt időszak tapasztalatai megmutatták, a társulás az IQSoftnak is kedvezett, mert a továbbfejlesztésben élni tudott a KFKI biztos anyagi hátterével, de ennél még többet jelentett, hogy részt tudott vállalni a KFKI jelenlegi és a jövőben várható munkáiból.
Ez a kétoldali előny az IQSoft gazdasági eredményeiből is jól látszik, eddig ugyanis még nem volt példa rá, hogy a cég létszámban, árbevételben és nyereségben akkora sikert ért volna el, mint 1999-ben.
A 10 éves IQSoft 1999. évi árbevétele megközelítette az 1 milliárd forintot, ami az előző évhez képest 30 százalékos növekedést jelentett, de az igazán nagy eredmény, hogy ezen belül a szoftverfejlesztési technológiaátadás és a megrendelésre végzett alkalmazásfejlesztés - tehát a tisztán szellemi munkából származó eredmény - közel 60 százalékban emelkedett. A cég legújabb sikerei között tartja számon, hogy az OLIB könyvtári programot további három nagyfelhasználó - a Magyar Posta, a Hírközlési Főfelügyelet és a Magyar Nemzeti Bank - választotta, és több cég jelezte, hogy 2000-ben szeretné megrendelni a csomagot. Újabb brókercégek és pénzkezelők vásárolták meg az IQSoft-fejlesztésű IQ*PMS szoftvercsomagot, amely egyelőre versenytárs nélkül áll a hazai szoftverpiacon.
Szabó Tamás vezérigazgató elmondta, az IQSoft különösen büszke arra, hogy az Európai Unió V. keretprogramjában a cég nyerte el az egyik projektkoordinátori szerepet. 2000-ben - mondta a vezérigazgató - további 30 százalékos árbevétel-növekedésre számítanak.