Megújult és sokoldalú internetes adatbázisként teszi lehetővé a tájékozódást a hazai közélet szereplőiről és intézményeiről, akár egyéni előfizetők számára is hétfőtől A magyar közélet kézikönyve (MKK), az MTI egyik legnépszerűbb terméke.
A nemzeti hírügynökség a 80-as években tette minden megrendelője számára elérhetővé azt a szolgáltatását, amelynek segítségével az előfizető folyamatosan aktualizált adatbázisból tájékozódhat a magyar intézményrendszer és a közéleti szereplők adatairól. Az érdeklődők kezdetben csak könyvre fizethettek elő, amelynek lapjai cserélhetők voltak, s az MTI havonta, postán küldte ki a változásokat tartalmazó cserelapokat. Ez a hagyományos megoldás még ma is népszerű, noha az MTI 2001 januárja óta online változatban is elérhetővé teszi a szolgáltatást. Ebben a verzióban a hírügynökségnél naponta átvezetik az MKK adatbázisában az aktuális változásokat.
Az interneten elérhető adatbázisban az összes fontosabb hazai szervezet adatai megtalálhatók a közhatalmi szervektől a pártokon át az önkormányzatokig, a sajtótól a felsőoktatási intézményeken át az egyházakig, a magyar és külföldi diplomáciai képviseletekig. (Postacím, telefon- és faxszám, továbbá internet- és e-mail-elérhetőség, valamint a vezetők neve, pontos funkciója.)
A magyar közélet kézikönyve különösen kedvelt szolgáltatása, hogy a kiválogatott személyek listája alapján pillanatok alatt elkészíthetők a levelek postázásához szükséges etikettek.
A magyar közélet kézikönyve internetes változatának fejlesztésekor az MTI szakemberei figyelembe vették az előfizetők sokoldalú igényeit. A keresési funkciók jelentősen bővültek, és áttekinthetőbbé váltak. Ezentúl nem kell külön programot letölteni e felhasználóbarát szolgáltatás igénybevételéhez, és a sok ezer adat a felhasználónév és a jelszó segítségével bárhonnan elérhető.
A szolgáltatásról további információk