Egy nonprofit szervezet kutatása némileg meglepő választ ad a Mozilla böngészőjével és az Internet Explorerrel kapcsolatban gyakran felmerülő kérdésre.
A két legnagyobb rivális böngészőprogram biztonsági szintjét folyamatosan vizsgálják az állandóan változó környezet és kihívások miatt. A Honey Project kutatásában az Internet Explorer 6 SP2 és a Firefox 1.5.0 volt a főszereplő, de feljegyezték a jóval kevésbé elterjedt Opera 8.0.0 adatait is.
Közkeletű vélekedés szerint a Firefox biztonságosabb távolról vezérelt kódokkal szemben, mint a Microsoft programja, de a gyakorlatban jóval több ilyen sérülékenységről érkezett bejelentés a Firefox esetében, mint azt a mellékelt ábra is mutatja. Érdekes azonban, hogy míg az Explorer 6 SP2 elleni támadások 0,5735 százaléka sikeres volt, addig a Firefox és Mozilla böngészője elleni sikeres támadásról nem érkezett bejelentés. Ez talán leginkább annak köszönhető, hogy a Firefox azonnali frissítési rendszert használ, szemben az előre ütemezett változattal, és mivel külön alkalmazásként kevésbé integrált része az operációs rendszernek, valószínűbb, hogy a felhasználók élnek is ezzel a lehetőséggel. A befutónak itt az Opera látszik, melyben kevés hibát találtak, és kevés támadást is indítanak ellen. Ez azonban annak köszönhető, hogy nagyon kevesen használják, így nem áll a figyelem középpontjában, mint például elsősorban az Internet Explorer. A figyelem pedig fontos tényező, mivel nagyjából 30 ezer hibák kihasználására szolgáló szoftvert tartalmazó szerverről tudunk jelenleg, és nem mindegy, hogy ezek mely szoftver ellen irányulnak.
A népszerűség tehát nyilvánvalóan hátrányokkal is jár, a helyzet azonban folyamatosan változik, az IE már a 7-es, a Firefox a 2.0-s, az Opera pedig a 9-es változatnál tart. A verziók megválasztása is fontos szempont lehet, az IE felhasználók 38 százaléka a mai napig nem töltötte le a 7-es változatot, annak ellenére, hogy a Microsoft komoly erőfeszítéseket tett az új verzió biztonsági szintjének fokozására.