Ma Budapesten, sajtótájékoztató keretében jelentették be, hogy az amerikai vezető NAC-gyártó Mirage Networks belép a magyar piacra, és az amerikai cég hálózati hozzáférés-védelmi (Network Access Control, NAC) megoldásait hazánkban a filter:max-on keresztül értékesíti. A bejelentett együttműködés keretében a filter:max a márkát népszerűsíti Magyarországon, partnerein keresztül felfuttatja az értékesítést, technikai támogatást nyújt, illetve kiépíti a hazai értékesítési csatornát.
A Mirage-eszközök versenytársaikkal szemben számos egyedi tulajdonsággal rendelkeznek. Használatukhoz nem szükséges szoftverek telepítése („agentless” technológia), így bármilyen operációs rendszert futtató eszköz menedzselésére alkalmasak, ideértve az IP-telefonokat, hálózati nyomtatókat és más, nehezen kezelhető eszközöket is. Az eszközök nem a másoknálszokásos "agenet-based", illetve "in-line" alapon, hanem "out-of-band" módon működnek, tehát nem épülnek be az adatforgalomba, így nem jelentenek újabb biztonsági kockázatot, nem lassítják az adatforgalmat és nem igénylik a hálózati topológia átalakítását. Teljes ciklusú védelmet nyújtanak, azaz az eszközöket a hálózatra csatlakozásuk előtt és után is ellenőrzik, így az üzemelés közben fellépő új sérülékenységeket is kiszűrik. Szignatúra nélküli, viselkedéselemzésen alapuló technológiájuk segítségével a nulladik napi támadások ellen is védelmet nyújtanak. Az Ethernet-hálózat 2-es szintjén (layer 2) védenek, így nem szükséges a meglévő infrastuktúra cseréje sem. A Mirage eszközeivel már 50-100 felhasználós hálózatok is védhetőek, de akár több tízezer végpontot számláló hálózatok több tucat Mirage-eszköze kezelhető egyetlen konzolról. A skálázhatóság bizonyítéka a termékvonal: N-120 (csak szenzor, 50 végpontr), N-125 (csak szenzor, 100), N-145 (1000), N-245 (2500), M-2060 központi menedzsment és monitorozási platform. A berendezések nem az egyes hálózatba kötött eszközöket, hanem a hátteret figyelik.Elhelyezésük a hálózatban az útválasztó, illetve kapcsolóberendezések környékén célszerű. Az árak a néhány ezer dollártól a néhány százezer dollárig terjednek. A felhasználók közérthető üzeneteket kapnak arról, ha az eszköz valamiért korlátozza hálózati hozzáférésüket, így a helpdesk-költségek csökkennek. A jelentéskészítő modul segítségével pedig akár azonnal, akár időszakosan részletes jelentések készíthetőek. A Mirage Networks API-jához számtalan neves gyártó megoldása tud csatlakozni, többek között az IBM-ISS, a McAfee, a Symantec, a Kaspersky, az Avaya és a PatchLink megoldásait.
A Mirage Networks az NAC technológia leginnovatívabb szereplője, 11 szabadalommal rendelkezik. A cég az Egyesült Államokban 6 irodával rendelkezik, ezen kívül az Egyesült Királyságban, Hollandiában, Japánban és Dél-Koreában vannak kirendeltségei. Több mint 500 ügyfelét jelenleg 150 partnere szolgálja ki.
A mai sajtótájékoztatón Peter Ruijters, a Mirage Networks európai alelnöke elmondta: „Nagyon örülök a filter:max együttműködésnek. A hazai informatikai biztonsági piac egyik leginnovatívabb, legdinamikusabb szereplőjeként kitűnően tudja reprezentálni az általunk képviselni filozófiát.”. A magyar cég részéről Nemes Dániel azt mondta, a Mirage kitűnően egészíti ki a filter:max palettáját, amiben specializált gyártók legmagasabb minőségű termékei szerepelnek. Hozzátette: „A Mirage Networks tipikus gyártó, akit Magyarországon képviselünk. Igazi technikai csemegét jelent az IT-szakembereknek, egyúttal a legjobb megtérülést biztosítva a gazdasági vezetők számára.”