Felpörgött a Blogrotor!

forrás Prim Online, 2007. október 18. 07:31

Ma már szép számmal működnek a neten kisebb-nagyobb bloggyűjtők, ahol bárki blogot nyithat és írhatja, ami neki tetszik. Ezeken az oldalakon tematizálják ugyan a bejegyzéseket, és a jókat ki is emelik a címlapra, de - ahogy a szerkesztők fogalmaznak - a Blogrotor.net az első olyan magazin, ahol az összes hazai bloggyűjtő legjobb írásait rotálják napi frissítéssel. Az illusztrációk, Gubacsi Gábor fiatal festőművész rajzai pedig látványosan fokozzák az élményt.

Mi az a Blogrotor?

„Olyasmi a Rotor, mint papírból a Tallózó volt, azzal a különbséggel, hogy itt nem(csak) újságírók, hanem mindenféle írástudó emberek szerzeményeit másodközüljük.
A Rotoron kilenc témakörbe csoportosítottuk az írásokat: kultúra, közélet, gazdaság, ételek/utazás, környezetvédelem, énélmények, gyerek- és szülőrovat, jollyjoker rovat, valamint egy olyan rovat, ahol a már-már irodalmi értékű írásokat közöljük. Az év toptíz mellét viszont nem biztos, hogy a Rotoron érdemes keresni, nem mintha a mell nem lenne a kultúra része”  - olvasható a Rotor által kiadott sajtóközleményben.

A Rotor ötletgazdái és szerkesztői úgy látják, a blogolás eredetileg egy nagyon up to date műfaj. A gyűjtőkben egy tegnapi cikk már porosnak számít, a friss anyagok lenyomják a címlapról, meg se nagyon találni, hacsak nem keresünk direkt a szerzőre.
”Pedig időközben a napi hírkommentáló bejegyzések mellett feltűntek elmélyültebb írások is, amelyeket érdemes megmenteni a gyors enyészettől. A Rotor és archívuma ezeket a kulturális lenyomatokat egy darabig a felszínen tartja.”

Van-e egyáltalán igény egy ilyen magazinra?

A Blogrotor egy eddig kielégítetlen olvasókört céloz meg: elsősorban azoknak szól ez a magazin, akik valamiért idegenkednek a bloggyűjtők kiterjedt, pörgős világától. „Bemerészkedni egy blogvárosba hasonló lehet, mint mikor az egyszeri ember először leszáll a Keletiben: minden mozog, és sehol egy ismerős. Mivel ma már jó pár blogváros létezik, a maga sajátos (szub)kultúrájával, nagyon fanatikus vagy ráérős olvasónak kell lennünk ahhoz, hogy az összes jó szerzőt megtaláljuk - ezt a hosszas keresgélést a Rotor elvégzi Ön helyett.
Vagyis az olvasgatós-nézegetős netezők igényeit szeretnénk kielégíteni. Ezért sem célunk úgy kinézni, mint egy hírportál”- vallják a szerkesztők.

Merthogy egyébként szerintük érdemes blogbejegyzéseket olvasni. Hozzásegít, hogy több szempontból lássuk a világot. Egy jó blogger nyitottabb szemmel néz és érdekesebben is ír, mint egy átlag újságíró vagy publicista.

„Kedves Olvasó, Önnek nincs más dolga, mint bekészíteni a gép mellé egy csésze teát, aprósüteményt, hátradőlni, és a Blogrotor legfrissebb számát olvasgatni. Akár órákig.
Ha viszont Ön blogger, és szívesen lenne a Rotor szerzője, küldjön egy linket. Majd értesítjük”
- írják a Blogrotor szerkesztői, vagyis a rotátorok.