Kicsit furcsán hangzik elsőre. Hiszen AGP-s gép alatt általában valamilyen régebbi modellt értenénk. Pedig miért is kellene ennek így lenni? Miért ne lehetne egy AGP-s gépen Vista, miért ne játszhatna vele valaki a legújabb játékokkal?
Tegyük fel, valaki szisztematikusan fejlesztette a gépét. Van egy jó kétmagos 939-es kétmagos processzora, vagy akár egy 4000-es Core2 egy 865-ös lapban. A VGA kártyája elavult, most cserélne. Ha Vistat szeretne, és DirectX 10-et, akkor cserélheti az egész masinát, alaplapostul, RAM-ostul, AMD esetében processzorostul. Ha van néhány IDE merevlemeze, azokat is kidobhatja, pedig amúgy lenne a gépnek még egy-két jó éve.
A Sapphire megoldást kínál ilyen, nem ritka helyzetekre, hiszen ők gyártanak Radeon HD vezérlőket AGP-s csatolóval, ezzel egy fontos rést tömnek be a piacon. A 2400Pro és 2600Pro vezérlők képesek APG-s környezetben DirectX 10 kezelésére, így nem kell eldobni, a régebbi, de még elég erős hardvereket, van lehetőség fejleszteni, és így megspórolni a felesleges kiadásokat. A DirectX 10 mellett további előny, hogy ezekben a modellekben már megtalálható a nagyfelbontású Blu-ray és HD DVD programok lejátszását elősegítő H.264/VC-1 hardveres dekódolás.