Bíróság előtt ismerte el a főnökeivel elégedetlen alkalmazott, hogy ő fosztotta meg áprilisban Kalifornia nagy részét a stabil áramszolgáltatástól.
Lonnie Charles Denison a kaliforniai elektromos művek adatközpontjának technikusa volt. A 33 éves férfi elégedetlen volt munkaadóival, így megkísérelte leállítani az állam teljes áramszolgáltatását. Betörte a főkapcsolót védő üveget, és megnyomta a vészleállítás gombot, így csupán a kiegészítő rendszereknek volt köszönhető, hogy nem borult sötétbe az egész állam, ám krónikus áramhiány alakult ki, és két órán keresztül bármilyen pluszterheléstől összeomlott volna a rendszer. Ez végül ugyan nem következett be, de a kaliforniaiak szemében ez megbocsáthatatlan bűn, mivel az állam, akárcsak a környező államok, krónikus energiahiánytól szenved és retteg.
Akárcsak Nevada esetében, Kaliforniában is egyre nő az elektromos áram iránti igény, és azt egyre nehezebb beszerezni. Hasonló a helyzet a vízszolgáltatással is, egy hosszabb szárazságot követő időszakban az állam kénytelen volt gigászi költséggel tengervízlepárló üzemeket építeni, és kampányt indított azért, hogy lakói zuhanyzás közben zárják el csapot, míg szappanozzák testüket, és csak a hab lemosásakor nyissák meg újra. Ilyen körülmények között érthető, hogy az erőforrásigényét kielégíteni alig képes Kalifornia azonnal bíróság elé citálta férfit. Denison most elismerte bűnét, és mivel ráadásul a károk helyreállításához 20 számítógép-specialistára és 14 ezer dollárra volt szükség, komoly büntetésre számíthat. A február 29-én kiszabandó büntetési tételt minden bizonnyal emelni fogja az a tény, hogy egy esetleges áramszünet hatalmas gazdasági károkat és akár bűnözési hullámhoz vezető káoszt okozhat, így precedensértékű súlyos büntetés kiszabására lehet számítani