A Samsung a 2008. január 7-én kezdődő CES 2008 kiállításon mutatja be a 31 hüvelykes OLED képernyő prototípusát.
Az OLED képernyők fejlesztése olyan jó ütemben folyik, hogy rövidesen megjelenhetnek a tv-készülékekben és a mobileszközökben (kameráktól a mobiltelefonokig). Az OLED képernyők nagy előnye az LCD eszközökkel szemben, hogy nagyon kompakt kivitelben gyárthatók, alacsonyabb az energiafelvételük és nagyobb a fényerejük.
Néhány gyártó már használ kisméretű OLED képernyőket a mobiltelefonokban és a tv-gyártók már nagyon várják az olyan elfogadható árú és nagy méretű képernyőket, amelyek a HDTV-kben használhatnak. Úgy tűnik, hogy a Samsung a 31 hüvelykes aktív-mátrix OLED képernyő bejelentésével – a CES 2008 kiállításon látható lesz – rövidesen ki tudja elégíteni a tv-gyártók ilyen irányú igényeit.
A Samsung még nem hozta nyilvánosságra, hogy a 31 hüvelykes OLED panelt használó tv-készülék mikor lesz kapható a kereskedelemben. A Sony XEL-1, az első, kereskedelmi forgalomban kapható OLED tv ára ma még nagyon magas (1700 USD). A becslések szerint a 31 hüvelykes Samsung panelen alapuló OLED tv-k sem lesznek olcsóbbak, bár a Samsung hivatalosan még nem hozta nyilvánosságra a 31 hüvelykes OLED panelt használó tv-k árát.
A Samsung képviselője elmondta, hogy az új, 31 hüvelykes OLED mindössze csak 4,3 mm vastag, ami a tipikus 32 hüvelykes tv-kének csak a fele. A panel élettartama 35 000 óra, ez sokkal hosszabb, mint a ma kapható AM-OLED paneleké. Az még ismeretlen, hogy a Samsung egy hónap alatt hány ilyen OLED panelt képes gyártani. A Sony havonta mintegy 2000 darab 11 hüvelykes XEL-1 OLED tv előállítására képes, mert az OLED panelek gyártása ma még korlátozott.
A Toshiba december elején jelentette be, hogy addig nem jelenik meg a piacon egy hasonló méretű OLED panellel, amíg nem tudja a mainál sokkal alacsonyabb önköltséggel gyártani, vagyis árát a hasonló méretű LCD képernyők közelébe hozni.