Az üzleti informatikai megoldásokat szolgáltató cég bemutatta termékportfoliójának legújabb tagját, az Infor EAM vállalati eszközmenedzsment rendszert. Az LLP Csoport azért választotta nemzetközi megoldásainak sorába ezt a megoldást, mert a termék változatos funkcionalitásával jól illeszkedik az LLP vállaltirányítási rendszerei mellé.
A gyártóipar, a közműszolgáltatók és az üzemeltetést végző cégek és minden nagy értékű gépállománnyal, járműflottával rendelkező vállalat számára elengedhetetlen, hogy eszközeik a lehető legjobb hatékonysággal, legkevesebb leállással üzemeljenek. Az Infor EAM biztosítja a berendezések teljes élettartamra vonatkozó karbantartás-menedzsmentjét, alkatrészellátását a saját karbantartás divízióval rendelkező, vagy kifejezetten csak erre a területre koncentráló vállalatok számára.
„Napjainkban Magyarországon is egyre nagyobb teret nyer az a meggyőződés, hogy a vállalati eszközmenedzsment nem csupán a - karbantartások reaktív kezelésére hivatott - CMMS rendszer „nyakkendős” megnevezése” – mondta Szendi Gábor, az LLP értékesítési tanácsadója. „Az eszközmenedzsment lényege, hogy lehetővé teszi a stratégiai tervezés integrálását a karbantartási, beruházási döntésekbe. A mai magyar gazdasági helyzetben a legtöbb vállalkozásról el lehet mondani, hogy költségérzékeny. Mi megadjuk a lehetőségét, hogy a lehető legalacsonyabb költségek mellett legyen elérhető a lehető leghosszabb berendezési életciklus.”
Az Infor EAM az alkatrészellátást is optimalizálja, amennyiben a karbantartási feladatokhoz igazítja azt. Nyilvántartja a berendezésekhez tartozó alkatrészek rendelkezésre állását, amit a termelésvezetők automatikusan le is foglalhatnak a rendszerben. Segít minimalizálni a leltárkészletet, miközben hatékonyan és megbízhatóan kezeli az alkatrészellátást és utánpótlásokat. A berendezésekhez és az alkatrészekhez tartozó költségnyilvántartással számos pénzügyi és teljesítménymutató számíthatóvá válik, ezzel átláthatóvá téve a gépekhez vagy projektekhez tartozó költségeket.
Az Infor EAM ügyfelek tapasztalatai szerint a rendszer használatával átlagosan 20%-kal javítható a termelékenység és 10%-kal növelhető az eszközök kihasználtsága. Magyarországon a Stadler Rail, a BFM Ingatlanüzemeltető, a Jabil Circuit, a AES-Tisza Erőmű és a Linamar Hungary használja a rendszer valamelyik verzióját.