Több mint 150 résztvevővel rendezett február 21-én egész napos nemzetközi konferenciát tároló rendszereiről, a tárolókkal kapcsolatos különféle megoldásokról az IBM Magyarország. A megnyitót követően összesen 12 előadás hangzott el, közöttük Magyarországon eddig kevésbé vagy egyáltalán nem ismert nemzetközi IBM-partnercégek (LSI Logic, NetApp, Brocade, Qlogic) képviseletében is. A második ilyen hazai fórumon a tároló megoldások széles értelemben kerültek terítékre, a félvezetős kutatás-fejlesztési irányoktól, a mágnesszalagos és mágneslemezes rendszereken át az adatközponti, SAN-infrastruktúra megoldásokig.
Az esemény sajtótájékoztatóján a külföldi előadók (illetve az IBM-partner Cisco hazai képviselője) adtak rövid tájékoztatást előadásaikról. Wolfgang Singer, aki az IBM kutatási-fejlesztési irányairól tartott előadást, bemutatott egy még csak kutatási fázisban létrehozott 40 Gigabájt kapacitású tárolólapkát. Elmondta, 3-5 évre szóló IBM-projekt irányult az úgynevezett molekuláris tárolási technológia kifejlesztésére. Egy másik külföldi előadó szerint további maximálisan még tíz évig fontos szerepet jósol a mágnesszalagos rendszereknek.
Joachim Maurer, a tárolókra, szerverekre és alkalmazásokra könnyen menedzselhető megoldást kínáló, nálunk még kevésbé ismert Brocade cég IBM-kapcsolati régiós menedzsere elmondta, mint a világon mindenütt, így nálunk is a kizárólag indirekt értékesítésben érdekelt társaság száz százalékos magyarországi képviselője az IBM Magyarország (lesz). A tervek szerint idén nyáron hazánkban is a nyilvánosság elé lép a Brocade.
A Cisco képviseletében megjelent Hárs Gábor tájékoztatott kollégájának, Dergez Bertalannak a következő generációs (Fibre Channel over Ethernet) Nexus adatközponti kapcsolókkal foglalkozó előadásáról, illetve szólt a két cég tárolók és adatcenterek terén prosperáló partneri viszonyáról. A szintén IBM-partner, itthon szinte ismeretlen amerikai QLogic Corporation előadója (előadása: "QLogic SAN és HPC infrastruktúra") elmondta, cége többek között minőségi hálózati tároló megoldásokkal (Fibre Channel és iSCSI) foglalkozik.A QLogic színeiben világszerte háromezren dolgoznak. Michael Tischendorf, az LSI Logic rendszermérnöke úgy mutatta be a szintén IBM-partner céget, hogy az középkategóriás (DS-3000, D-4000) IBM tárolók képviseletével van piacon.