A Motorola bemutatta háromrádiós (triradio) 802.11n hozzáférési pontját (access point), az AP-7131-et. A készülékben három darab 802.11n rádióegység üzemel, amelyek egyidejűleg lehetővé teszik a nagy sebességű adat-, kép- és hangátvitelt, a mesh backhault és a behatolás elleni egyedi, kétsávos védelmet.
A Motorola új, AP-7131-es készülékének megtervezésekor a vezeték nélküli vállalati környezetben történő rugalmas és egyszerű használhatóság volt a fő szempont. A készülék kis- és közepes méretű vállalkozások esetén akár önálló AP-ként is működhet, de az adaptív üzemmódnak köszönhetően arra is képes, hogy a központi menedzselhetőséget a távoli helyszínek hálózati kapcsolatának folyamatos fenntartásával (az ún. site survivability funkcióval) ötvözze, így a távoli telephelyeken, irodákban jóval egyszerűbb architektúrával rendelkező rendszerek alakíthatók ki. Egy egyetemi kampuszt ellátó, „thin AP” üzemmmódot használó WLAN switch architektúra esetén az AP-7131 segítségével a teljes rendszer központilag irányítható. Ezt az egyedi, multifunkciós üzemmódot a minden egységben azonos firmware-verzió teszi lehetővé, melynek köszönhetően jóval egyszerűbbé válik a nagy méretű, több helyszínen létrehozandó vállalati WLAN rendszerek kialakítása.
– A mesh-technológiát támogató AP-7131 AP pontosan azt a biztonságot és teljesítményt kínálja, mint a vezetékes hálózatok, ám azok költségének a töredékéért, így végre valóra váltja a vállalatok régi álmát, a valóban vezeték nélküli hálózat kialakításának lehetőségét – jelentette ki Sujai Hajela, a Motorola Vállalati mobilitási üzletágának a vállalati vezeték nélküli hálózatokért felelős alelnök-vezérigazgatója.
A Motorola AP-7131 újszerű ipari formatervvel dicsekedhet, és egy beépített antennaelemeket is tartalmazó, esztétikus, felpattintható előlapnak köszönhetően irodai és ipari környezetben is alkalmazható. A híres olasz formatervező műhely, a Giugiaro Design által megálmodott AP-7131 egy olyan elegáns MIMO AP, mely akár szállodai, akár „süppedős szőnyeges” irodai környezetben is megállja a helyét.
Az AP-7131 behatolás elleni állandó védelemmel rendelkezik, így jelentősen csökkentheti a biztonságos vállalati vezeték nélküli hálózat létrehozásának költségeit. A hagyományos megoldások az. ún. időszelet (time slicing) technológia felhasználásával egyetlen rádiót osztanak meg a hozzáférés biztosítása és a behatolás elleni védelem között, ami jelentősen csökkenti a 802.11n rendszer teljesítményét és biztonsági potenciálját is. A harmadik rádió feleslegessé teszi az időszeletes megoldást, és a kizárólag biztonsági célból használt harmadik, ún. érzékelő AP beépítését, ezáltal csökkenti a biztonságos és menedzselhető rendszerek kiépítésének költségét. Egy bővítőhely segítségével a harmadik rádió később akár a következő generációs 3G/4G technológiák, például a primer vagy redundáns WAN kapcsolatot biztosító WiMAX alkalmazására is egyszerűen, a helyszínen felkészíthető.
A dinamikus frekvenciaválasztásra képes (DFS2-kompatibilis) chipsetnek, a gyors, hardveres gyorsítású titkosítással rendelkező MIPS hálózati processzornak és a dupla Gigabit Ethernet csatolónak köszönhetően az AP-7131 valós 600 Mbps kapcsolódási sebességet kínál, miközben „enterprise class”, vagyis a vállalatok által támasztott követelményeket is kielégítő biztonságot kínál.
Az AP-7131-en alapuló 802.11n hálózatok bevezetésének megkönnyítése érdekében a Motorola 2008 második negyedévében megjelenteti élenjáró, a 802.11n technológiát is támogató LANPlanner hálózattervező eszközét. A LANPlanner segítségével a felhasználóknak először lesz lehetőségük arra, hogy a 802.11n AP-ket az AP-7131 MIMO teljesítménytérképeivel párhuzamosan kísérhessék figyelemmel. Az Automatikus Migrációs Varázsló pedig jelentősen leegyszerűsíti a 802.11n-re történő átállást, mivel lehetővé teszi a vállalkozásoknak, hogy meghatározzák a migrációs útvonalakat, megnézzék a vegyes hálózati lefedettséget, és pontosan megállapítsák a végleges hálózati infrastruktúrához szükséges AP-7131 AP-k számát.