Szekfű Balázs, a Carnation Internet Consulting ügyvezető igazgatója közölte: a támadók azt akarták demonstrálni, hogy van hatalmuk a portal site-ok fölött. Az ilyen erőfitogtató támadások buták, mert nem kell hozzájuk ész, csupán több számítógép összehangolt akciója. Ez a fajta cyberterrorizmus csak időlegesen rombol, hiszen az interneten kereskedő cégeknek csak néhány órára béníthatják le a rendszerét.
Szekfű Balázs kifejtette: az Elender Informatikai Rt. elleni korábbi támadások alapvetően különböztek a mostaniaktól, hiszen ott a biztonsági réseken hatoltak be a támadók. Hozzátette: a hacker- és crackerakciók természetesen ártanak az adott cégnek, illetve általában az internetnek is. Hosszabb távon azonban inkább haszonnal járnak azért, mert a cégek egyre többet költenek biztonságukra, s így az ügyfelek biztonságára is.
Kóka János, az Elender vezérigazgatója elmondta: az őket ért támadásoknak eddig a konkrét akciókat követő helyreállítási munkák költségeitől eltekintve még nem látták anyagi kárát. A vezérigazgató aláhúzta: a mostani támadások is mutatják, hogy nincsenek tökéletes rendszerek. Úgy vélte, bár erkölcsi veszteségeket bizonyosan elszenvednek az érintett cégek, nem valószínű, hogy emiatt a piacon hátrányba kerülnének. Példaként elmondta, hogy az Elender esetében sem sikerült a támadóknak megrendíteniük az ügyfelek bizalmát a szolgáltató iránt.
Vince Mátyás, az MatávNet Rt. ügyvezető igazgatója kifejtette: az ilyen támadások főleg azért veszélyesek, mert megrendíthetik a bizalmat az internet iránt. Azt a hitet terjesztik, hogy az internet nagyon sérülékeny és bizonytalan kommunikációs eszköz. Különösen azok vehetik ezt készpénznek, akik még nem használják a világhálót. Vince Mátyás szerint azonban nem szabad a támadások jelentőségét túlbecsülni. Támadások a jövőben is lesznek, s ezzel, hasonlóan a bűnözéssel, együtt kell élni. Ugyanakkor a internetes cégek egyre többet költenek a biztonságra, ami lehetővé teszi az egész világot átölelő internet normális hétköznapi használatát.