A terveknek megfelelően halad a Pannon GSM Távközlési Zrt. új törökbálinti irodájának építése: a 2007 júliusában kezdett épületet várhatóan 2009 első negyedévében adják át.
A Pannon a beruházás összegéről sem az alapkőletétel, sem az április végi bejáráskor nem nyilatkozott, ugyanakkor az MTI szakmai forrásokból úgy értesült, hogy egy ekkora, azaz egy több mint 26 ezer négyzetméteres, 1.200 munkaállomással rendelkező, a legkorszerűbb technológiával felszerelt épület 12-15 milliárd forintba kerül.
Az április közepére szerkezetkész állapotba került épületben már megkezdődtek a gépészeti és elektromos szerelési munkák. Ezek végeztével az épület üzemelése lehetővé válik, azaz működésbe lép többek között a kiemelkedő környezetvédelmi megoldást jelentő geotermikus hőszivattyúkra alapozott hűtési-fűtési rendszer.
A Pannon közlése szerint az új épületben helyet kap Magyarország legnagyobb megújuló energiaforrását alkalmazó hőnyerő rendszere: az irodában 180 mintegy 100 méterre fúrt hőszonda segítségével szolgáltatják majd a hideg-meleg vizet az épület hőmérsékletének szabályozásához. Ez Európa hetedik legnagyobb ilyen jellegű projektje, a hőszondák teljesítménye 1 megawatt lesz. A hőszonda-beruházás százmillió forintos nagyságrendű, de a Pannon számításai szerint a mai energiaárak mellett 6-7 év alatt megtérül.
Az épület a nyolchektáros területnek a 7,55 százalékát foglalja majd el a megengedett 30 százalék helyett. A terület 69 százalékát megőrzik zöldterületként, bár az előírás mindössze 40 százalék lenne. A Pannon székházát egy új irodakoncepció alapján tervezték, aminek lényege, hogy a munkatársak az eddigiektől eltérő terekben dolgozhatnak, illetve sokkal nagyobb lesz a mozgásszabadságuk.