A vezető üzletiintelligencia-szállító SAS április 29-30-i The Premier Business Leadership Series című londoni rendezvényén jelentette be első, a proaktív stratégiatervezést elősegítő döntéstámogató platformját, amellyel lehetségessé válik összetett környezeti, társadalmi és gazdasági jelenségek hatékony feldolgozása úgy, hogy közben az üzleti célok is teljesülnek.
„A legtöbb vezető egyetért abban, hogy a „zöld” stratégiai irányvonal jó kezdeményezés, ugyanakkor kevesen tudják közülük, hogy hogyan értékeljék az ilyen típusú ötleteket, vagy hogy mekkora jelentőséget tulajdonítsanak nekik. Tanácstalanok az üzleti lehetőségekkel kapcsolatban, és próbálják addig elodázni a stratégia végrehajtását, amíg megbízható előrejelzést nem kapnak a várható eredményről” – állítja Kimberly Knickle, a Manufacturing Insights kutatócég gyakorlati igazgatója, aki a gyártók szempontjából legfontosabb napirendi kérdések vizsgálatával foglalkozik.
A McKinsey üzleti tanácsadó cég felmérése szerint a környezetvédelmi témák, beleértve a klímaváltozást is, világszerte élénken foglalkoztatják a vállalatvezetőket. A környezeti hatások mérése és kezelése azonban összetett, bonyolult munka, amely az egész szervezet működésére hatással van.
„A környezetre gyakorolt hatás csökkentése és a bolygónk természeti erőforrásainak kimerítése elleni küzdelem minden vállalat stratégiai tervezésében egyre inkább elsőrendű szempont. A SAS segítségével a cégek optimalizálhatják üzleti stratégiájukat a kockázatok és költségek csökkentése érdekében, miközben új üzletágakat fejlesztenek, valamint tökéletesítik környezeti vagy egyéb típusú forrásgazdálkodásukat.” – hangsúlyozta a fejlesztés előnyeit Jim Goodnight, a SAS elnök-vezérigazgatója.
A Cisco Systems a SAS szoftverplatformját használja a fenntartható fejlődés érdekében tett kezdeményezéseinek támogatásához. „A Cisco úgy véli, hogy az új technológiák és az együttműködés kulcsfontosságú tényezők a fenntarthatósági célok eléréséhez és a környezetet érő káros hatások erőteljes csökkentéséhez” – mondta Laura Ipsen, a Cisco EcoBoard társelnöke valamint a Cisco nemzetközi politikai és kormányzati ügyeiért felelős elnökhelyettes. „A SAS partnerségének köszönhetően és a vállalat fenntarthatóságimenedzsment-eszközét használva a Cisco jobban tudja rangsorolni a feladatokat és a forrásokat. Mindez pozitív hatással van a környezetre, és kedvező feltételeket teremt a részvényeseknek valamint az alkalmazottaknak. A SAS fejlesztésével modellezni tudjuk ökológiai lábnyomunkat, az üvegházhatást okozó gázkibocsátást, a hulladékcsökkentési terveket és egyéb célkitűzéseket, így kiszámíthatóvá és irányíthatóvá válik működésünk környezetre kifejtett hatása” – tette hozzá Ipsen.
A SAS vállalati intelligenciaplatformjára (SAS Enterprise Intelligent Platform) épülő fenntarthatóságimenedzsment-szoftver a GRI (Global Report Initiative) Jelentéstételi Keretrendszert használja a hármas teljesítményértékeléshez: a fenntarthatóság három területéhez – környezeti, gazdasági és társadalmi – kapcsolódó mutatók a SAS előrejelzéseit használva támasztják alá a stratégiai terveket, ok-okozati viszonyokat tárnak fel, fejlődési és megújulási lehetőségekre világítanak rá.