2008. május 19-én, az Országgyűlés Informatikai Albizottsága rendkívüli ülésén jelentik be a Magyar EU Fejlesztési Igazgatótanács és a magyar kormány közösen indítandó, TITAN ("Tréning-keretprogram az Információs Társadalom Alkalmazkodóképességének Növelésére") elnevezésű kezdeményezését. A TITAN elsődleges célja az ICT-képzettség fejlesztése Magyarországon, ezáltal a magyar vállalatok nemzetközi versenyképességének növelése és az e-befogadás társadalmi és gazdasági alapjainak megteremtése.
Az EU GDP-növekedés negyedét, és a termelékenységi növekedés 40-50%-át az információ- és kommunikációtechnológiai szektor (továbbiakban: ICT) adja. Mind a kormányok, mind a tudományos körök egyhangúan amellett érvelnek, hogy az ICT képzettségek fejlesztését célzó oktatás kivételes fontosságú hajtóereje a foglalkoztatás növekedésének és a munkahelyteremtésnek, és szerepe elengedhetetlen egy versenyképes és befogadó Európa megteremtésének folyamatában.
Az elmúlt években azonban számos kutatás és jelentés mutatott rá arra, hogy Európa egyre komolyabb mennyiségi és minőségi gondokkal küzd a magas ICT-képzettségű munkaerő terén. A GKINet legfrissebb, a Microsoft megbízásából készített tanulmánya szerint ez a tendencia hazánkban hatványozottan érvényesül.
A Magyar EU Fejlesztési Igazgatótanács (MEFIT) és az általa képviselt informatikai iparág részéről számos ötlet és elvárás merült fel a szakemberhiány csökkentésére, az EU forrásokból megvalósuló képzések hatékonyabbá tételére. Megfogalmazódott az igény egy, a célokat minél tökéletesebben szolgáló képzési keretprogram lefektetésére és gyakorlatba való átültetésére.
Május 19-én Budapesten tartózkodik Steve Ballmer, a Microsoft Corporation vezérigazgatója, aki az albizottsági ülés helyszínen méltatja majd a TITAN programot. A bejelentés alkalmából 2008. május 19-én a Parlament Delegációs termében a Magyar EU Fejlesztési Igazgatótanács (MEFIT) és a magyar kormány képviselői sajtótájékoztató keretében szándéknyilatkozatot írnak alá.