A már évtizedek óta létező, mégis töretlenül fejlődő szektor fontosságát mutatja, hogy az Intel külön vállalatot hozott létre az alapelemek gyártására, a szállítások már jövőre megkezdődnek.
A napcellák fontosságát a mai üzemanyag és gázárak mellett nem is kell hangsúlyozni, legfontosabb tulajdonságuk azonban állandó fejlődésük. A legtöbben úgy gondolunk a néha napelemként emlegetett szerkezetekre, mint valamilyen statikus dologra, amit egyszer feltaláltak, és azóta nagyjából változatlan formában létezik. A valóságban azonban ennek éppen ellenkezője igaz, a technológiát különböző földrészeken párhuzamosan fejlesztik, és meglepően jó eredménnyel.
A Sharp például olyan technológián dolgozik, ami egyenesen megkétszerezi a mai hatásfokot, így nem csoda, hogy a napfényes területekben bővelkedő USA is felveszi a versenyt. A legújabb szereplőnek hatalmas induló előnyt ad, hogy a világ legnagyobb processzorgyártója alapította, SpectraWatt néven. A többi résztulajdonos listája is impozáns, megtalálható köztük a Goldman Sachshoz tartozó Cogentrix Energy, a PCG Clean Energy and Technology Fund, valamint az ilyen irányú kutatásokban élenjáró német Solon. Az Intel, mint jövőbeli főrészvényes a legnagyobb összeggel, 50 millió dollárral szállt be a vállalkozásba.
A SpectraWatt a napelemekhez szükséges cellák gyártására szakosodik, és az első szállítmányokat már 2009-re ígérik. Nem csak az égető energiahiány indokolja a sietséget, csak Kalifornia ege alatt több nagyágyú is hasonló terveket dédelget. Az IBM például már négy napcella-fejlesztő cégben szerzett érdekeltséget, de a Hewlett-Packard is ilyen területen próbálkozik saját Xtreme Energetics nevű cégével.