Az olcsó netbookok kínálatát jelenleg az Asus kétféle Eee PC-je, illetve a MSI Wind nyújtja. Ha közelebbről megnézzük, jól látható, hogy mindegyiknek van saját célközönsége.
A legkisebb gépen, a 7 inches Eee-n webezni ugyan csak korlátozottan lehet a 800 pixeles kijelző miatt, de az ára mára szépen lejjebb kúszott, így akinek sokat kell kommunikálnia Skype-val, chatelnie MSN-nel, Yahoo-val, vagy mással és olcsón akarja megúszni, annak éppen tökéletes ez a masina. Ha valakinek nincs égetően fontos Windows-os alkalmazása, annak ajánlható a Linux-os változatot (MSN-ezni azon is lehet). Ennek nem az az oka, hogy a másikat drágább, hanem mert a speciálisan kialakított operációsrendszer ezen a gépen használhatóbb. Pár hete kapható a 9 inches Eee és bizony ez már jól használható webezésre is. Ne várjunk túl sokat az Atom processzor 1,6GHzes órajelétől, ez a Celeron bizony sok tekintetben gyorsabb. A megnövelt tárolókapacitásnak köszönhetően a Windowsos verzió is ugyanolyan jól használható. Bár a Linuxosnak kicsivel nagyobb a flash-e, de gondoljuk át, hogy 4GB tényleg annyit számít-e.
A kategória másik ismert képviselője, az MSI Wind. Ez lenne az a gép, ami mindent visz, hiszen kevesebbet fogyaszt, igazi HDD van benne (80GB), így néhány filmet, zenét magunkkal vihetünk, ha valaki erre vágyna. Komoly előny, hogy valamivel nagyobb, lényegesen kényelmesebb a billentyűzete. Lényegében tökéletes lenne, ha nem volna drágább, mint a vetélytársak. Ezt érdemes alaposan átgondolni, mielőtt valaki választ.
Összefoglalva, akinek az árcímke kevésbé számít, a legjobban a Wind-el járnak. Aki sokat szeretne webezni, de árérzékeny, annak jó lehet a 9 inches Eee, de ne írjuk le a 7 inches Asus-t se, hiszen nagyon olcsó és némi kompromisszummal jól használható, de ne keverjük ide az olcsó 15,4 inches laptopokat, az egy másik kategória.